جعبه های تاخور بزرگترین و مهمترین گروه از بسته بندی های مقوایی هستند. این جعبه ها را به شکل تخت و یا به اشکال چسب کاری شده که می توان آنها را جهت حمل و نقل به شکل تخت درآورد تولید می کنند.

بسته بندی مقوایی نوعی بسته بندی محسوب می شود که دارای بیشترین مزیت ها و کیفیت بالاتر در موقع چاپ می باشد . مقوا نوعی نمادهای اقتصادی و فقه کاره است که به سادگی توسط سایر مواد بسته بندی قابل جایگزین نیست. یک امتیاز بارز آن، هزینه پایین آماده سازی آن در مقایسه با سایر مواد بسته بندی از قبیل پلاستیک است. طراحی کارآمد بسته بندی مقوایی به شناخت خواص کاغذ و محصول و همچنین به مهارت و هنرمندی در ایجاد بسته بندی بستگی دارد.

جهت خرید انواع جعبه های مقوایی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220


بسته بندی مقوایی را می توان به انواع زیر طبقه بندی کرد :

جعبه های تاخور

عبه های تاخور بزرگترین و مهمترین گروه از بسته بندی های مقوایی هستند. چاپ جعبه را به شکل تخت و یا به اشکال چسب کاری شده که می توان آنها را جهت حمل و نقل به شکل تخت درآورد تولید می کنند. آنها را می توان به روش های مقرون به صرفه با استفاده از ماشین آلات تولید سریع، تولید کرد. اغلب طرح جعبه های تاخور را می توان در خانواده طرح تیوبی یا طرح تخت (سینی مانند) طبقه بندي کرد.

در این دو خانواده از جعبه ها انواع بسیار تخصصی فراوانی وجود دارد ظرف های با سطح فوقانی برآمده (gable-top) اساسا یک جعبه تیوبی هستند که کاربردهای زیادی، به ویژه در بسته بندی های فرآوردی های لبنی و آبمیوه ها پیدا کرده است .
مقواهایی که به میزان زیاد آهارزنی شده اند و مقواهای دارای پوشش پلی اتیلن در مرحله پر کردن محصول به شکل نهایی درآمده و به روش های حرارتی درزبندی می شوند. جعبه هایCombibloc و تتراپک از نظر ظاهری به هم شبیه هستند و هر دو از لایه های متراکم کاغذ/ فويل/ ترکیبات پلی ساخته می شوند. کاربرد اصلی این جعبه ها در ساخت بسته بندی اسپیک نوشیدنی هایی مثل آبميوه است.

جعبه های ایستاده (Setup Boxes)

جعبه های ایستاده جعبه صلبی هستند که به صورت سرهم شده و آماده برای پر کردن عرضه می شوند. از آنجایی که این جعبه ها از قبل سر هم شده اند، هنگام خالی بودن نیز فضای نگهداری یکسانی نسبت به زمان پر بودن اشغال می کنند. صلب بودن این جعبه ها تصویر شکیلی بر محصول عرضه شده ایجاد می کند. علاوه بر این خاصیت فوق، این جعبه ها را برای کاربردهایی که در آن ها ظرف به عنوان واحد نگهداری نیز عمل میکند، مطلوب می سازد.

 

جعبه مقوایی پنجره دار
جعبه مقوایی پنجره دار

 

جعبه های تخت سینه شکل جعبه های مقاوم در برابر مایعات

مقوا را مي توان به شکل سینه های گرد یا چهار گوش همراه با درزبندی های انتهایی کاغذ شکل داد. این شکل جعبه ها را هنگامی که از مقوای مخصوص مواد خوراکی ساخته شده باشد، برای نگهداری موادی از قبیل بستنی و خوراکی های منجمد به کار می برند. ورق های تختی که گوشه های آن پشت بندی شده است را می توان طوری تا زد که به شکل سینی های مناسب بسته بندی خوراکی های منجمد و یا سایر محصولات خوراکی درآید. در بیشتر کاربردهای مورد نظر برای خوراکی های مرطوب، مقوا را با پلی اتیلن یا موم پوشش دهی میکنند. سینی های مقوایی که می توان آن ها را بر روی اجاق گذاشت، با یک پلاستیک مقاوم در برابر دمای اجاق مثل پلی اتیلن ترفتالات پوشش دهی یا لایه بندی می شوند.

انتخاب مقوای مناسب

مهمترین عوامل دخیل در انتخاب مقوا عبارت اند از نیازمندی های ساختاری و ضرورت های چاپی و تزئینی. ملاحظات ساختاری، شامل مشخصات استحکام فیزیکی مورد نیاز برای نگهداری محصول در حین حمل و نقل و عرضه است. مقاومت در برابر پارگي، سفتی، استحکام کششی، استحکام در جهت z (جهت عمود بر محورهایMID , CD) جهت گیری، قابلیت چسب کالری و سایر مشخصات مقوا نيز اهمیت خاص خود را دارند.
محصولات مرطوب، یا محصولاتی که در محیط های مرطوب، قرار خواهد گرفت مثل محیط نگهداری در فریزر نیازمند مقواهایی هستند که آهار سخت خورده، موم اندود و یا به روش دیگر برای این کاربرد خاص آماده شده باشند.

انواع بسته بندی مقوایی

بسته بندی مقوایی انواع و اقسام مختلفی دارد. بسته بندی با توجه به طراحی کردن جعبه و جنس آن می باشد. جعبه های مقوایی از مدل های گوناگونی مانند غیر فانتزی و فانتزی هستند. امروزه انواع گوناگونی از روش ها وجود دارد که شما می توانید از آن ها بهره بگیرید. به عنوان مثال مواد غذایی و مواد صنعتی از این مدل بسته بندی استفاده می کنند که مقاومت بالایی داشته باشند. در صورتی که بسته بندی های مقوایی با ضخامت کم مثل یک کاور و پوشش دهنده می باشند که معمولا به عنوان نگهدارنده هستند. در ادامه انواع بسته بندی مقوایی را به شما معرفی می کنیم پس با مسترپک همراه باشید.

 

انواع بسته بندی مقوایی
انواع بسته بندی مقوایی

 

بسته بندی زعفران

یکی انواع بسته بندی که از کاربردهای زیادی برخوردار است زعفران می باشد. زعفران ها از مقواهای خوبی بهره مند هستند که ضخامت کمتری دارند اما ساده هستند. جهت عرضه بسته بندی محصولات در درون مقواهای سخت و داخل هاردباکس بیشتر برای صادرات به کار می رود. اما از آن جایی که زعفران محصولی ارزشمند می باشد معمولا بسته بندی خوبی برای آن استفاده می کنند.

مواد غذایی

بسته بندی کردن در صنعت مواد غذایی دارای اهمیت زیادی می باشد. بسته بندی کردن مواد غذایی اهمیت بالایی داشته و در سراسر جهان به عنوان یک رکن مهم می باشند. هیچ کدام از صنایع در حال حاضر مانند صنعت غذایی اهمیت ندارند. این پک در قدم اول خیلی مهم به شمار می رود چون که هم بتوانید محکم و مقاوم باشد و هم این که از سلامت مواد غذایی محافظت کند. شما برای بسته بندی مقوایی مواد غذایی می توانید از طرح های فانتزی هم بهره بگیرید.

فانتزی

یکی دیگر از انواع بسته بندی های پرکاربرد فانتزی می باشند. شما می توانید از اسباب بازی، وسایل تزیینی و برخی پوشاک از طرح های فانتزی بهره بگیرید. این جعبه ها در کیفیت بسته بندی محصولات از نظر شکل ظاهری و طرح های گوناگونی استفاده می کنند تا طرح های مختلف و جذابی ارائه دهند.
امروزه طرح های فانتزی طرفداران زیادی دارد چون که افراد بسیاری از طرح های فانتزی خوششان می آید و در بین مردم جذابیت بالایی دارد؛ بسته بندی کردن این مدل محصولات سبب شده تا تولید کنندگان برای لوازم آرایش، محصولات زیبایی و …. از طرح های بسته بندی فانتزی بهره می گیرند تا افراد به آن ها جذب شده و در فروش شان تاثیر بالایی بگذارد.

قیمت بسته بندی مقوایی

برای بسته بندی کردن محصولات قیمت اهمیت زیادی دارد. هزینه های زیادی برای جنس و ضخامت مقوا وجود دارد اما معمولا جعبه های مقوایی و کارتن های دیگر از هاردباکس ارزان تر می باشند. شما می توانید جعبه مقوایی های مختلف را با ضخامت های گوناگون بهره بگیرید و از آن ها استفاده کنید. به صورت کلی قیمت جعبه مقوایی به موارد زیر بستگی دارد:
• کیفیت محصول
• مواد اولیه استفاده شده
• جنس محصول
• کارایی و کارکرد آن
• میزان سفارش مشتریان

 

قیمت بسته بندی مقوایی
قیمت بسته بندی مقوایی

 

جهت خرید انواع جعبه های مقوایی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!