بسته بندی امروزه برای کالاها یکی از عوامل بسیار مهم می باشد که در فروش آن ها تأثیر زیادی دارد. داشتن بسته بندی مهم مناسب سبب می گردد تا یک کالا بتواند به خوبی نظر مشتریان را به خود جلب کند. برای بسته بندی کالاهای مختلف از جعبه و کارتن های متنوعی استفاده می کنند. این جعبه و کارتن ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. صنعت جعبه سازی جزو زیرشاخه های صنعت بسته بندی محسوب می شود که برای بیشتر کالاها بکار می رود.

برای ارتباط با و مشاوره در زمینه جعبه بسته بندی مورد نظرتان با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

صنعت جعبه سازی جعبه هایی را تولید می کند که در ابعاد و اندازه های مختلفی می باشند و برای بسته بندی کالاهای مختلفی بکار می روند. در صنعت جعبه سازی معمولاً رنگ جعبه ها براساس سلیقه مشتری تعیین می گردد. امروزه دستگاه های جعبه سازی پیشرفته ای وجود دارد که امکان ساخت جعبه های مختلف را به وجود آوردند و دیگر هیچ محدودیتی در جعبه سازی وجود ندارد. برای تولید کننده ای که می خواهد برای کالای خود جعبه ی مناسبی سفارش دهد باید اطلاعاتی درباره صنعت جعبه سازی بدست آورد. امروزه کارتن ها و مقوا های متنوعی در صنعت جعبه سازی استفاده می شود که کیفیت آن ها در کیفیت کلی کار خیلی مؤثر است.

پرکاربردترین چاپ هایی را که در صنعت جعبه سازی استفاده می شود شامل چاپ فلکسو، افست و سیلک می باشد. برای چاپ سیلک و فلکسو فرآیند چاپ مستقیماً بر روی جعبه پیاده سازی می شود اما در چاپ افست فرآیند کار متفاوت است. از چاپ افست بیشتر برای جعبه های لمینت بکار می رود و در انتها یک روکش پلاستیکی بر روی جعبه کشیده می شود. مقوا هایی که در جعبه سازی استفاده می شود با توجه به نوع کالا کیفیت و وزن آن انتخاب می گردد. معمولاً از مقواهای ایندربرد، پشت طوسی و پشت سفید در صنعت جعبه سازی بکار می رود که هر کدام گرماژهای مختلفی دارند.

 

جعبه سازی تهران

 

مقوای ایندربرد در واقع بیشتر برای محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین مواد غذایی بکار می رود. این مقوا تأییدیه وزارت بهداشت را دارد و بسیاری از شرکت های کنسروی از آن برای بسته بندی مواد غذایی کنسروی استفاده می کنند. مقوای پشت طوسی نوع دیگری از مقوای مورد استفاده در جعبه سازی می باشد که به خاطر داشتن پشت طوسی رنگ به آن پشت طوسی می گویند. از این مقوا بیشتر بدلیل وزن بالایی که دارد برای جعبه های لمینت بکار می رود. همچنین برای جعبه های تبلیغاتی و هدیه از آن استفاده می کنند. مقوای پشت سفید مقوایی می باشد که دو طرف آن به رنگ سفید می باشد و برای مواد لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین پوشاک بکار می رود.

جعبه سازی در صنعت جعبه سازی به چه صورتی می باشد

برای تولید جعبه با توجه به مواد اولیه و جنسی که مشتری انتخاب کرده جعبه به روش مختلفی ساخته می شود. آن چه برای تولید کنندگان و همچنین مشتریان اهمیت زیادی دارد این است که کیفیت جعبه ای که تولید می گردد در حد مرغوبی باشد و بتواند از مقاومت کافی در برابر شرایط محیطی و همچنین رطوبت برخوردار باشد. جعبه سازی در صنعت جعبه سازی با توجه به نوع کالا طراحی و تولید می گردد.

هر جعبه ای را طبق قواعد خاصی با کمک دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص تولید می کنند. نکته ای که در صنعت جعبه سازی مهم مثل این است که در این صنعت با توجه به نوع مواد اولیه از ابزارهای مختلف و روش های متنوع برای ساخت جعبه استفاده می کنند. صنعت جعبه سازی جزو صنایع بسیار مهمی می باشد که تأثیر زیادی در بازاریابی محصولات دارد. جعبه سازی مناسب می تواند سبب چشمگیر شدن یک کالا شود. معمولا محصولات که جعبه های مرغوب و جذاب دارند فروش بیشتری نسبت به بقیه کالاها دارند.

صنعت جعبه سازی چه مزایایی برای کالاها دارد

استفاده از جعبه برای محصولات دارای مزیت زیادی می باشد. مزیت اقتصادی صنعت کارتن سازی برای یک کالا این است که بدلیل قیمت ارزان می توان آن را به راحتی بسته بندی کرد. همچنین هزینه حمل و نقل و نگه داری آن ارزان می باشد. مزیت دیگر جعبه سازی برای کالا این است که از آن در برابر هر گونه ضربه و فشار محافظت می کند. همچنین می توان با طراحی های مناسب جعبه به خوبی از کالا و کیفیت آن محافظت نمود.

جعبه ها قابلیت این را دارند که به صورت های مختلفی تولید شوند. علاوه براین کاملاً عایق دمایی هستند. همچنین قابلیت چاپی آن ها بالا است و هیچ محدودیتی برای چاپ ندارند. اصلی ترین مزیت صنعت جعبه سازی این است که به راحتی جعبه ها قابل بازیافت هستند و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

 

مزایای جعبه سازی

اهمیت صنعت جعبه سازی

جعبه سازی یکی از بخش های جدا نشدنی از زندگی امروزه افراد می باشد. تمام چیزهایی که در اطراف ما وجود دارد ارتباط مستقیمی با صنعت جعبه سازی دارند. جعبه سازی در طی چندین سال گذشته پیشرفت های زیادی کرده است. افراد به کمک جعبه سازی به راحتی می توانند کالاهای خود را بفروش برسانند و آن ها را حمل و نقل کنند و همچنین از آن ها محافظت نمایند. از طریق جعبه ها کالاها سالم می مانند و هیچ آسیبی نمی بیند. صنعت جعبه سازی ارتباط مستقیمی با بازاریابی محصولات دارد.

به همین دلیل است که می توان یک جعبه را هویت اصلی کالا دانست. در واقع جعبه سازی سبب می گردد تا محصولات بتوانند نظر مشتریان را به خود جلب کند و ویژگی های یک کالا را نشان دهند. استفاده و سفارش جعبه های با کیفیت برای کالا به راحتی می تواند اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. اهمیت صنعت جعبه سازی در فروش یک کالا می باشد که نمی توان آن را نادیده گرفت. به همین دلیل است بسیاری از تولید کنندگان بزرگ هزینه های زیادی برای جعبه سازی محصولات خود هزینه می کنند. صنعت جعبه سازی امروزه به یکی از تاثیرگذارترین صنایع تبدیل شده که بدون آن نمی توان هیچ کالایی را به فروش رساند.

تلفن مشاوره و خرید : 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!