کارتن 3لا و 5لا از جمله کارتن های پرکاربرد در صنعت بسته بندی می باشند. شما از این مدل کارتن ها می توانید برای بسته بندی محصولات مختلف استفاده کنید. البته سازنده کارتن 3لا و 5لا به تولید محصولات خود بیشتر اهمیت می دهند، چرا که فروش محصولات بیشتر از گذشته است و با استقبال بیشتری از آن ها می کنند. در ادامه به شما درمورد کارتن سه لایه و پنج لایه می گوییم، پس با ما در مجموعه جعبه سازی و کارتن سازی مسترپک همراه شوید.

برای خرید کارتن 3لا و 5لا با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

کارتن سه لایه چیست

همان طور که می دانید ما امروزه شاهد انواع و اقسام کارتن ها هستیم که هر کدام یک کیفیت مختلف دارند. در واقع صنعت بسته بندی در حال حاضر بدون کارتن ها نمی تواند کاری را انجام دهند. کارتن ها برای بسته بندی هر محصولی به کار می رود. زمانی که شما می خواهید یک محصول را به جای دیگر هم بفرستید باید با استفاده از کارتن ها بسته بندی شوند.
کارتن های بسته بندی در واقع قابلیت های مختلفی به شما می دهند و با گسترش خرید آنلاین توسط مردم، بسته بندی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

کارتن سه لا همان طور که از نامش مشخص است، کارتنی می باشد که در بسته بندی کردن بسیار به کار می رود. جنس لایه رویی و زیری این کارتن از لاینر بوده و جنس میانی آن از فلوت است که به آن مقوای موج دار هم گفته می شود. جنس ورق های فلوت و لاینر هم با هم دیگر فرق دارد و این سبب می شود تا مقاومت کارتن ها بیشتر باشد. بسته بندی کردن کالا نه تنها برای محافظت و حمل و نقل آن اهمیت دارد، بلکه از نظر تبلیغاتی و معرفی محصول هم تاثیر زیادی می گذارد. شما برای معرفی کردن محصولات هم به بسته بندی امروزه نیاز دارید.

 

کارتن سه لایه چیست

کارتن سه لایه چیست

 

مراحل تولید کارتن سه لایه

سازنده کارتن 3 لا ابتدا از کاغذهای بازیافتی استفاده می کند که امروزه می توان از آن ها کاغذهای صاف هم به دست آورد. لایه خارجی این کارتن مقاومت بیشتری دربرابر آب دارد، در نتیجه برای تولید آن از درختانی با چوب نرم استفاده می کنند و برای لایه داخلی آن از درختان با چوب سخت تر مانند بلوط بهره می گیرند.

ساخت کارتن 5 لایه

کارتن دیگری که در کنار کارتن 3 لایه فروش زیادی دارد، کارتن 5 لا می باشد. این کارتن عموما برای بسته بندی محصولات مهم به کار می رود و از سه لایه صاف و دو لایه فلوت ساخته شده است، فلوتی که در بین این کارتن قرار داده می شود می تواند یکی از نوع A تا E باشد.

 

ویژگی های کارتن 5لا
ویژگی های کارتن 5لا

 

ویژگی های کارتن 5لا

• مقاومت بالا در برابر رطوبت
• قیمت مناسب و مقرون به صرفه
• توانایی در تولید با قالب های مختلف
• انعطاف بالا
• برخورداری از فضای کافی

انواع و اقسام کارتن 5لا

کارتن های پنج لایه از فلوت برخوردارند، فلوت هایی که برای آن ها قرار دارند، موجی شکل بوده و بین لایه های تخت قرار می گیرند. تعداد این فلوت ها در هر متر می تواند فرق کنند. از این رو ما شاهد انواع کارتن 5لا هستم که عبارتند از:

• فلوت A
• فلوت B
• فلوت C
• فلوت E

چاپ کارتن 5 لا

چاپ روی کارتن ها از جایی اهمیت زیادی پیدا کرد که در حال حاضر تبلیغات نسبت به زمان دیگر اهمیت پیدا کرده است. تبلیغ کردن و معرفی محصولات به سایر افراد اهمیت زیادی دارد. در واقع با استفاده از تبلیغات است که شما می توانید در نظر داشته باشید که تا چه اندازه مردم محصول و خدمات شما را می شناسند و به خرید آن ترغیب می شوند. از این رو امروزه شرکت ها و تولید کنندگان برای معرفی و مشخص کردن نام و برند تجاری شان سعی می کنند تا از خدمات چاپ روی کارتن و بسته بندی استفاده کنند. اما درمورد چاپ روی کارتن 5 لایه، از آن جایی که این مدل کارتن عموما برای بسته بندی وسایل سنگین برای انبار کردن یا بسته بندی برای اسباب کشی و مواردی مشابه به آن، به کار می رود. کار چاپی که روی آن انجام می شود معمولا تک رنگ است.

 

قیمت کارتن 5 لایه
قیمت کارتن 5 لایه

 

قیمت کارتن 5 لایه

با توجه به نوسانات بازار، سازندگان کارتن 3لا و 5لا سعی می کنند تا محصولاتی را به بازار عرضه کنند که هم کیفیت خوبی داشته باشد و هم این که قیمت آن مناسب باشد.
اما با این وجود باید بدانید که کارتن هایی که مقاومت زیادی دارد، بی شک از کاغذهای با کیفیت در ساخت آن ها استفاده شده و روی قیمت ان ها تاثیر می گذارد.
البته قیمت این کارتن با توجه به امکان بازیافت کردن آن و استفاده در صنایع گوناگون مناسب است. اما بازه قیمت آن می تواند دستخوش تغییرات باز شود و در بازه های زمانی از قیمت های گوناگونی برخوردار باشند، شما می توانید این محصولات را پیش از خرید بررسی کرده و از لیست قیمت آن ها بهره مند شوید.
عوامل موثر در قیمت کارتن 5 لایه به شرح ذیل هستند:
• جنس کاغذ
• ارتفاع و جنس لایه ها فلوت
• مواد اولیه
• طرح و تعداد رنگ های چاپی

کنترل کیفیت کارتن های 5 لا

در شرکت های معتبر کارتن و جعبه سازی برای تولید کارتن ها تست کیفیت انجام می شود تا بهترین محصولات به دست مشتریان برسد. میزان مقاومت و استحکام کارتن ها در برابر رطوبت، ضربه و فشار بررسی می شود تا کارتن مناسب به دست افراد برسد. فشار اهمیت زیادی دارد، برای فشار در کنترل کیفیت ابتدا لایه های کارتن را در بین دو صفحه قرار داده و تا هنگامی که لایه ها خم گردند و آن ها را تحت فشار قرار داده و هر هنگامی که فشار بیشتر شود، مقاومت آن ها بالاتر خواهد بود.

از طرفی تست رطوبت هم برای این کار صورت می گیرد. برای کنترل میزان مقاومت کارتن در برابر رطوبت، نفوذ آب می باشد. در این تست ها به مدت محدود کارتن ها روی آب قرار می گیرد و در این هنگام با اندازه گیری وزن اضافه می شود، میزان رطوب محاسبه می گردد تا بالاترین استانداردها این محصولات به بازار عرضه شوند.

برای خرید کارتن 3 لا و 5 لا با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!