این روزها جعبه های مختلفی برای بسته بندی محصولات استفاده می شود که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند. جعبه ها با زندگی روزمره انسان ها ارتباط مستقیم دارند و هر روز می توانیم آن ها را ببینیم. زمانی که از یک فروشگاه خرید می کنید اگر با دقت به اطراف خود نگاه کنید می بینید که بسته بندی های متفاوتی در طرح ها و رنگ های متنوع برای محصولات استفاده شده اند که هر کدام از آن ها از یک نوع جعبه می باشند.

برای خرید انواع جعبه های مقوایی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

نمونه های جعبه های مقوابی :

 

نمونه های جعبه مقوایی - کلیک کنید

 

قسمت بیشتری از بسته بندی کالاها مربوط می شود به جعبه های مقوایی که با ضخامت های متفاوتی تولید می گردند. جعبه مقوایی در صنایع مختلفی استفاده می شود. جعبه مقوایی در واقع به جعبه هایی گفته می شود که از مقوا تولید می شوند. همان طوری که از نامش مشخص است برای ساخت این جعبه ها از مقواهای مخصوص در گرماژهای متفاوت به کار می رود که وزن آن ها بستگی به نوع محصول انتخاب می شود.

جعبه های مقوایی  ضخیم برای محصولاتی به کار می روند که سنگین وزن هستند به همین دلیل است که از مقواهای با گرماژ بالا برای آن ها استفاده می شود تا از استحکام کافی برخوردار باشند. برعکس این قضیه نیز وجود دارد برای کالاهایی که خیلی حساس و شکننده نیستند از جعبه های مقوایی که ضخامت کمتری دارند استفاده می شود. در این جعبه ها از مقواهای مختلفی بکار می رود که شامل گلاس، ایندربرد، پشت طوسی، بهداشتی و کرافت می باشد. تمام مقواها بر طبق سلیقه و نیاز کارفرما انتخاب می گردد و البته کاربرد مقواها نیز برای بسته بندی محصول در نظر گرفته می شود. مقواهای پشت طوسی نسبت به بقیه انواع قیمت ارزان تری دارد ولی از آن ها نمی توان برای بسته بندی محصولات غذایی استفاده کرد به همین دلیل است که نوع محصول در انتخاب مقوا اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

اهمیت جعبه مقوایی در صنعت کارتن سازی
اهمیت جعبه مقوایی در صنعت کارتن سازی

 

اهمیت جعبه مقوایی در صنعت کارتن سازی

همان طور که گفته شد جعبه ها و کارتن های مختلفی در بازار وجود دارد که در صنایع بکار می رود به همین دلیل است که جعبه و کارتن از اهمیت ویژه ای در تجارت و صنایع برخوردار می باشد. جعبه مقوایی یکی از بسته بندی هایی می باشد که صنایع مختلفی به آن وابسته هستند. جعبه های مقوایی را می توان ارزشمندترین جعبه موجود در بازار دانست که از آن برای بسته بندی مواد غذایی، دارو، لوازم برقی، لوازم تحریر و کالاهای بهداشتی استفاده می شود. این جعبه ها به دلیل داشتن ویژگی های خاص در مقابل شرایط جوی بد، نور خورشید و خط و خش و ضربه کاملاً مقاوم هستند و کالاها را محافظت می کنند.

استفاده کردن از  این جعبه برای بسته بندی محصولات مختلف این اطمینان را به کارفرماها می دهند که محصول آن ها صحیح و سالم به دست مشتری می رسد. استفاده کردن از مقواهای مختلف برای تولید این جعبه ها باعث شده تا تمام صنایع به راحتی بتوانند از آن ها استفاده کنند و نگرانی درباره فرم و یا مدل جعبه نداشته باشند. نکته خوبی که درباره جعبه هایی از جنس مقوا وجود دارد این است که به راحتی می شود بر روی آن ها هر طرحی را چاپ کرد و همانند کارتون ها محدودیتی در چاپ برای آن ها وجود ندارد. شاید این یکی از دلایلی باشد که باعث شده جعبه مقوایی از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار باشد.

دلیل استفاده از جعبه مقوایی برای بسته بندی محصولات

یکی از دلایلی که باعث شده از این جعبه برای بسته بندی کالاهای مختلف استفاده شود این است که طراحی و چاپ آن ها خیلی راحت تر از بقیه جعبه ها می باشد. بسته بندی یک کالا اهمیت ویژه ای برای تولید کنندگان آن دارد. گاهی اوقات یک بسته بندی مناسب باعث می شود تا یک محصول بتواند به فروش خوبی دست پیدا کند. به کار بردن یک جعبه مناسب باعث می شود تا تمام ویژگی های خوبی که در یک محصول وجود دارد برای مشتریان نمایان شود.

 

دلیل استفاده از جعبه مقوایی
دلیل استفاده از جعبه مقوایی

 

علاوه بر این ها جعبه و بسته بندی محصول باید بتواند به جز این که نظر مشتریان را به خود جلب کند و از کالا نیز به خوبی محافظت نماید تا آسیبی به آن وارد نگردد. گاهی اوقات عوامل مختلفی مثل: شرایط آب و هوایی، نور خورشید، رطوبت و غیره باعث می شوند تا آسیب های فیزیکی به جعبه محصول وارد شود. جعبه باید به گونه ای باشد که به خوبی از کالا در برابر این عوامل محافظت کند. همچنین این جعبه  به دلیل این که فرم دهی آن به هر شکلی ممکن است باعث شده تا برای بسته بندی کالاهای خاص از آن استفاده کنند زیرا بسته بندی باید طوری باشد که کالا به راحتی از داخل آن خارج شود و مصرف کننده برای خارج کردن آن با هیچ مشکلی روبرو نباشد.

مزایای جعبه مقوایی

همان طوری که گفته شد این جعبه به دلیل مزایای زیادی که دارد به همین دلیل است که از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار می باشد. این جعبه ها برای کالاهای سنگین و حمل و نقل آن ها کاملاً مناسب و استاندارد می باشد و به راحتی می توان برای بسته بندی این کالاها از جعبه مقوایی استفاده کرد. بر روی این جعبه ها امکان چاپ تبلیغات وجود دارد و هیچ گونه محدودیت چاپی برای جعبه مقوایی نیست.

 

مزایای جعبه مقوایی
مزایای جعبه مقوایی

 

همچنین کالاهایی که از حساسیت بالایی برخوردار هستند و خیلی آسیب پذیر می باشند می توانند از این نوع جعبه استفاده کنند. مقوا با گرماژهای بالا برای ساخت جعبه استفاده می شود و برای کالاهای حساس معمولاً از مقوا هایی که ضخامت بیشتری دارند به کار می رود. ساختار مقوا در جعبه به گونه ای است که به خوبی از وارد آمدن ضربه به محصول جلوگیری می کند و از آن محافظت می نماید. یکی از مزایای خوب این جعبه این است که به راحتی می توان آن ها را انبار کرد و برای جابجایی خیلی مناسب هستند.

نکته ویژه ای که درباره این نوع جعبه وجود دارد این است که سازگار با محیط زیست می باشد و خیلی زود بازیافت می گردد. قیمت یکی از موارد دیگر است که درباره جعبه هایی از جنس مقوا وجود دارد که قیمت آن ها خیلی ارزان تر از انواع دیگر جعبه می باشد و برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه است. سایزبندی و ابعادی که برای ساخت جعبه بکار می رود خیلی متفاوت و مختلف است و براساس نیازهای مشتری طراحی می شوند.

برای خرید انواع جعبه های مقوایی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!