امروزه تمام محصولاتی که در اطراف ما وجود دارند و ما با آن ها سر و کار داریم در واقع توسط کارتن ها بسته بندی می شوند. زمانی که برای خرید لوازم و و سایل به فروشگاه می رویم حجم زیادی از کارتن ها را می توانیم ببینیم. کارتن سازی در صنایع مختلف استفاده می شود. کارتن سازی در واقع مجموعه ای از عملیات ها و فرایندهای چاپ و برش می باشد که بر روی ورقه های کارتنی انجام می شود. کارتن سازی امروزه یکی از شغل های پردرآمد دنیا محسوب می شود. زیرا تمام لوازم و وسایلی که در اطراف ما وجود دارد توسط کارتن ها بسته بندی می شوند. کارتن سازی توسط دستگاه های مختلفی انجام می گردد. دستگاه های کارتن سازی شامل دستگاه برش، دستگاه چاپ، دستگاه دایکات، دستگاه لب چسب زن، دستگاه تسمه کش و دستگاه منگنه می باشد.

جهت خرید انواع کارتن بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

کارتن ها به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. کارتن لمینت و کارتن چاپی جزو پرطرف دارترین نوع کارتن ها در صنعت کارتن سازی هستند. این روزها استفاده از کارتن های لمینت برای جذاب تر شدن محصولات رواج زیادی در بین تولید کنندگان داشته است. موادی که برای کارتن سازی استفاده می شود شامل انواع مقوا، چسب، قالب دایکات و تسمه می باشد. برای اینکه یک کارگاه کارتن سازی بتواند موفق عمل کند باید از ماشین آلات و تجهیزات به روز و جدید استفاده نماید. چون کارتن های باکیفیت باعث می شوند تولید کنندگان زیادی به آن ها مراجعه کنند. جنس کارتن هایی که برای کارتن استفاده می شود از نوع کاغذ می باشد. هر چقدر کیفیت کاغذ بهتر باشد در نتیجه کارتن با کیفیت و مرغوب تری تولید می گردد.

دلایل محبوبیت کارتن و استفاده از آن در صنایع مختلف به این دلیل است که بازیافت آن خیلی راحت و آسان است. کارتن به خوبی با محیط زیست سازگاری دارد و قیمت آن نسبت به انواع دیگر بسته بندی کاملاً مناسب و مقرون به صرفه است. همچنین کارتن سازی به راحتی در دسترس تولیدکنندگان می باشد و فرآیند تولید آن پیچیدگی خاصی ندارد. از دلایل اصلی محبوبیت کارتن حمل و نقل آسان است. قیمت کارتن برای محصولات مختلف متفاوت است و معمولاً با توجه به نوع کارتن و تعداد لایه ها و همچنین ابعاد و وزن آن تعیین می شود. ناگفته نماند که نوع برش و چاپ کارتن نیز در قیمت آن خیلی مؤثر است. کارتن های لمینتی قیمت گران تری نسبت به بقیه دارند.

مراحل تولید کارتن سازی به چه صورت می باشد

از آن جایی که کارتن سازی برای بسته بندی بیشتر محصولات استفاده می شود باید طوری تولید شود که باعث جذاب شدن محصول و کالا گردد. کیفیت کارتن یک کالا در میزان فروش آن خیلی مؤثر است. به همین علت بیشتر تولید کنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خود را بفروش برسانند از کارتن های با کیفیت استفاده می کنند. مراحل کارتن سازی به این صورت است که ابتدا نیازهای مشتری مدنظر قرار داده می شود و با توجه به محصول نوع کارتن و کیفیت آن برای کارتن انتخاب می شود. همچنین تکنیکی که برای تولید کارتن استفاده می گردد نیز مشخص می شود.

 

مراحل تولید کارتن سازی
مراحل تولید کارتن سازی

 

بعد از این که جزئیات محصول به خوبی بررسی شد ورقه ای مناسب کارتن انتخاب می شود. ورقه های انتخاب شده وارد مرحله تولید و کارتن سازی می شود و با توجه به سایز مورد نیاز مشتری و محصول شروع به تولید کارتن سازی می شود. در آخر با توجه به سفارش مشتری طرح مورد نظر را یا به صورت لمینت و یا به صورت چاپ مستقیم بر روی کارتن پیاده سازی می کنند. بعد از فرایند چاپ کارتن وارد مرحله برش، لبه چسبانی و تا کردن می شود. در آخر نیز بعد از بسته بندی کارتن ها برای مشتری ارسال می گردد.

یک کارخانه ی کارتن سازی باید چه ویژگی هایی داشته باشد

کارخانه های کارتن سازی زیادی در حال فعالیت هستند که هر کدام خدمات مختلفی به مشتریان ارائه می کنند. برای اینکه یک تولید کننده بتواند یک کارخانه ی کارتن مناسب انتخاب کند باید به نکاتی توجه کند. کارخانه کارتن خوب و حرفه ای به تولید کنندگان و مشتریان خود مشاوره های تخصصی ارائه می دهد و اطلاعات کافی درباره کارتن در اختیار آن ها قرار می دهد. علاوه براین طراحی کارتن ها را به صورت کاملاً استاندارد انجام می دهد و با توجه به در نظر گرفتن ویژگی های محصول اقدام به کارتن سازی می کند.

 

ویژگی های کارخانه ی کارتن سازی

 

کارخانه کارتن سازی که به صورت حرفه ای فعالیت می کند دارای کارتن های متنوعی است که از جنس های مختلف ساخته شده اند. بهترین کارخانه کارتن سازی از تجهیزات و دستگاه های جدید و امروزی استفاده می کند و همچنین قادر به پاسخ گویی نیاز مشتریان می باشد.  این کارتن ها میتوانند کارتن ها را در تعداد بالا تولید کنند و هیچ محدودیتی در تولید کارتن نداشته باشند. استفاده کردن از کارشناسان و پرسنل حرفه ای در زمینه کارتن می تواند باعث موفق شدن یک کارخانه شود.

انواع کارتن های مورد استفاده در کارتن سازی

کارتن های تاشو، که به آن ها کارتن های مقوایی نیست گفته می شود یکی از پرکاربردترین نوع کارتن می باشد که معمولاً برای محصولات غذایی استفاده می شود. کارتن های دایکاتی همان طوری که از نام آن ها مشخص است به وسیله دستگاه دایکات ساخته می شوند و در آن ها از کارتن های سه لایه و پنج لایه استفاده می گردد. کارتن های پنجره ای، در واقع کارتن هایی هستند که از یک تکه پنجره ماند برای نشان دادن محصول داخل کارتن استفاده می شود.

 

انواع کارتن های مورد استفاده در کارتن سازی

 

استفاده از کارتن های پنجره مانند به تولید کننده کمک می کند که به راحتی بتواند محصول خود را به خریداران نشان دهد. کارتن های سخت، کارتن هایی هستند که برای مقاومت وزن بالا طراحی شده اند. کارتن های چند لایه، کارتن هایی می باشد که برای محصولات گران قیمت و شکننده استفاده می شوند. یکی از مرغوب ترین نوع کارتن ها، کارتن های لمینت هستند که کیفیت چاپ بالایی دارند و موجب جذاب شدن محصول و کالا می شوند.

جهت خرید انواع کارتن بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!