کارتن سازی و جعبه سازی از جمله صنایع خیلی مهم در بسته بندی به شمار می رود که امروزه از آن ها استفاده زیادی می شود. کارتن سازی در واقع یکی از بزرگ ترین کارهایی است که شما می توانید امروزه برای بسته بندی کردن محصولات انجام دهید. کارتن سازی در واقع در جاهایی انجام می شود که با انجام کارهای مثل برش و چسباندن ورق های کارتن روی همدیگر صورت می گیرد. کارتن سازی از نظر اقتصادی یکی از شغل های برتر در سراسر دنیا به شمار می ‌رود.

برش و چاپ هایی که روی ورقه های کارتن انجام می شود را انواع اقسام کارتن های گوناگون را می سازد. کارتن سازی امروزه اهمیت زیادی دارد به خصوص که در صنعت جعبه سازی در کنار آن اهمیت پیدا کرده و بسته بندی نسبت به گذشته بسیار تاثیر زیادی در بخش های مختلف مانند فروش دارد.
در حال حاضر ما شاهد این هستیم که کارخانه ها و کارگاه های تولیدی زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که محصولات زیاد و تجهیزات وابسته گوناگونی دارند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

برای خرید انواع جعبه های بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

ولی راه اندازی کارخانه کارتن سازی به دستگاه و تجهیزات مختلفی نیازمند هستند و شما باید برای انجام آن ها این محصولات را تهیه کنید اما باید بدانید که یک سری از موارد و کار کارگاه ها در این زمینه اهمیت زیادی دارد آن هم این است که محصولاتی که کارتن سازی ارائه می دهد یعنی مواد خام اولیه باید با کیفیت باشد تا کارتن ساز موفق شود که انواع کارتن و جعبه های گوناگون با کیفیتی را به بازار عرضه کند.

کارتن سه لایه و ۵لایه (پر کاربرد ترین کارتن ها)

در قدم بعدی ما می خواهیم به شما دو تا از پر کاربرد ترین کارتن ها را معرفی کنیم. کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه در حال حاضر جزء پر کاربرد ترین کارتن ها به شمار می رود که از آن ها استفاده زیادی می شود. کارتن های سه لایه نسبت به کارتن های پنج لایه مقرون به صرفه تر و مناسب تر هستند، این کارتن ها از یک لایه فلوت و دو لایه دیگر تشکیل شدند که با آن ها لاینر یا لایه های صاف گفته می شود که لایه فلوت نسبت به دلایل آن در ضخامت بالاتری داشته و در بخش وسط قرار می‌گیرد.

در ساخت این مدل کارتن ها فلوت به صورت یکی در میان نصب می شود و با استفاده از چسب حرارت به همدیگه متصل می شود، در حال حاضر کارتن سه لایه نسبت به سایر کارتن ها اهمیت بیشتری داشته و فروش آن ها به نسبت بالاتر است. در واقع اگر شما صنایع مختلف را ببینید برای بسته بندی کردن از این کارتن بهره می‌گیرد اما اگر شما دوست دارید که خدمات چاپ برای فروش بیشتر روی کارتن های تان انجام شود. پیشنهادی که ما به شما داریم این است که به سراغ کارتن های یا جعبه های مقوایی و لمینتی به روی کارتن های اسه لایه بیشتر برای بسته بندی کردند به کار می روند و معمولاً کارتن های بدون چاپ هستند.

 

کارتن سه لایه و ۵لایه (پر کاربرد ترین کارتن ها)
کارتن سه لایه و ۵لایه

 

قیمت کارتن سه لایه اما نکته مهمی که در مورد هر چیزی وجود دارد قیمت آن است. قیمت کارتن سه لایه شما باید بدانید که با توجه به یکی از عوامل و فاکتورهای در نظر گرفته می شود. قیمت ورق کارتن سه لایه با توجه به تعداد سفارش یا تیراژ محاسبه شده و اگر از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب در تولید آن استفاده شود.
قیمت آن گران تر می شود اما در زمانی که ساخت کارتن سه لایه از مقوا های بازیافتی استفاده کنند قیمت آن ارزان تر خواهد بود به همین دلیل نمی‌توان قیمت آن را در یک جا مشخص از شما باید ابتدا قیمت آن را استعلام گرفته و سپس آن ها را سفارش دهید.

کارتن پنج لایه

به شما کارتن پرطرفدار سه لایه را گفتیم اما بهتر است به سراغ کارتن پنج لایه برویم. کارتن پنج لایه همان طور که از نامش مشخص است از پنج ورق ساخته شده است که شامل سه لایه است که دو ورق آن فلوت ها هستند که همگی به صورت یکی در میان در آن به کار می روند؛ اما استحکام بسته بندی این کارتن را چند برابر می کنند.

این کارتن ها در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی با توجه به وزن محصول و صادراتی بودن آن استفاده می شود اما نکته که شما باید بدانید این است یا کارتن ۵ لایه نسبت به سه لایه مقاومت بیشتری داشته، اما قیمت آن هم به دلیل لایه هایی که در استفاده شده است بالاتر از ترکیب فلوت ها و بسته بندی وزن محصول با بستگی دارد. بیشترین استفاده کارتن های پنج لایه برای اسباب کشی، لوازم خانگی و وسایلی که سنگین هستند به کار می رود. محصولاتی که توسط کارتن های پنج لایه در بازار بسته بندی می شوند که عموماً وزن زیادی داشته و حساسیت آن ها بالاتر است.

قیمت کارتن پنج لایه

در مورد قیمت کارتن ۵ لایه باید به شما بگویم با توجه به ورق های استفاده شده در آن نسبت به کارتن های سه لایه هزینه های بالاتری دارند، برای تولید این کارتن ها از مواد بازیافتی هم استفاده کنند تا هزینه کمتری داشته باشند اما همان طور که می‌ دانید کارتن های سه لایه و پنج لایه خدمات چاپ خوبی ندارند و معمولاً بهتر است که برای محصولاتی که می خواهید روی آن ها چاپ شود به سراغ لمینتی و مقوایی بروید، اما ویژگی های بسیار زیادی دارد و ماندگاری آن در حمل و نقل فوق العاده بوده و ضد رطوبت هم هستند. مقاومت و استحکام فوق العاده آن ها زیاد می باشد و توانایی تولید آن در ابعاد و اندازه متنوع هستند.

اهمیت جعبه سازی

در صنایع چاپ و کارتن و لوازم بسته بندی مختلف واحدهای گوناگونی رو به ‌رو هستیم که هر کدام از آن ها یک ویژگی دارد جعبه سازی واحدی از صنعت تولید است که معمولاً دستگاه ها و ماشین آلات مختلف و ابزارهای گوناگون در آن به کار می رود، ولی بسته بندی کردن کارهای مختلف می‌توان آن را طراحی کرد اما عامل و نکته ای که باید در این زمینه در نظر داشته باشید این است که بسته بندی محصولات و کالاهای گوناگون و لوازم چوبی کاغذی شیشه و پلاستیک انجام می شود.

امروزه جعبه ها، اهمیت بسیار زیادی دارند؛ چرا که جعبه ها با توجه به کیفیت و کارایی که دارند در حال حاضر می‌ توان از آن ها در جنبه‌ های مختلف استفاده کرد با وجود این مفاهیم می‌توانم بگویم که جعبه سازی امروزه بیشتر از گذشته اهمیت دارد چرا که بسته بندی اهمیت بیشتری پیدا کرده است جعبه سازی در کارخانجات با استفاده از دستگاه و روش های مخصوص به خودش با توجه به سایز، جنس و کیفیت آن ها ساخته می شوند.

نحوه انجام جعبه سازی

برای انجام جعبه سازی شما باید یک سری از موارد توجه کنید میزان تاثیرگذاری آن که برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاثیر دارد کیفیت آن ها به شمار می‌ رود که باید در مقاومت بالا صورت بگیرد و از کالاها و محصولات گوناگون در مقابل شرایط آب و هوایی بیرونی بتواند محافظت کند، با توجه به نوع بسته بندی محصولات و نیازهایی که دارد شرایط حمل و نقل و موارد دیگر جعبه سازی صورت می‌گیرد البته با توجه به جعبه های مقوایی و انعطاف پذیری که آن ها دارند این روز از این محصولات بیشتر استفاده می شود؛ چرا که قابلیت چاپ هم روی آن ها وجود دارد که در ادامه آن را به شما توضیح میدهیم اما باید بدانید که در صنعت جعبه سازی، مواد اولیه و کیفیت آن ها اهمیت زیادی داشته تا با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص آن ها را تولید کند یعنی ما در جعبه سازی با یک روش خاص روبه رو نیستیم، با توجه به مواد اولیه و ابزار های تولیدی می توان از آن ها در مدل های مختلف بهره گرفت.

کدام روش جعبه سازی بهتر است؟

بیشتر صاحبان صنایع تولیدی به دنبال این هستند که با طراحی جعبه های متفاوت بازاریابی انجام دهد همان طور که می دانید امروزه بازاریابی بخشی از فروش می باشد یعنی زمانی که شما بازاریابی خوبی انجام بدهید متوجه می شوید تا چه اندازه روی کارکردهای شما تاثیر زیادی دارد؛ در واقع جعبه سازی هم به همین صورت است جعبه هایی که زیبا هستند و صنعت بسته بندی می تواند روشی برای تبلیغات باشد و مشتریان را بیشتر جذب کند از این رو چاپ هم در آن ها اهمیت زیادی پیدا کرده است چرا که چاپ و معرفی نام برند و نام تجاری تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف محسوب می شود.
پس می‌توانیم نتیجه بگیریم که شما با توجه به سرمایه ای که دارید می توانید از هر مدل جعبه در بسته بندی کالا و محصولات خودتان بهره بگیرید اینکه کدام جمله در عین جذاب بودن به شما برای فروش بیشتر و محافظت کردن از آن ها کمک می‌کند موضوعی است که باید پیش از خرید جعبه ها به آن توجه داشته و آن را بررسی کنید و سپس با توجه به نیازتان به سراغ یکی از آن ها بروید.

در واقع نمی‌توان گفت چاپ یا انجام کدام روش جعبه سازی بهتر است هر جعبه می‌تواند با توجه به نیازهای که وجود دارد تولید شود اما امروز جعبه های مقوایی و لمینتی نسبت به سایر جنبه‌ها فروش بیشتری دارند و متداول ترین روش ها در حفظ زیبایی و جذابیت برای بسته بندی کردن محصولات به شمار می رود. شما برای ساخت و سفارش جعبه های تان ابتدا بهتر است که مجموعه معتبر مانند کارتن سازی و جعبه سازی مسترپکمراجعه کرده تا آن ها شما را در خصوص تعداد و نیازهایتان راهنمایی تان کنند و سپس با کیفیت ترین آن ها را در اختیارتان قرار دهد.

چرا جعبه لمینتی؟

همان طور که گفتیم امروزه جواب های لمینتی و مقوایی از جمله پرکاربرد ترین محصولات در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی به شمار می رود. اما شما باید بدانید که چرا کدام این جعبه ها برای کسب و کار شما و بسته بندی کردن محصولات مناسب تر و بهتر هستند، در مورد جعبه های مقوایی، لمینتی و حتی هاردباکس ها اول از همه قابلیت چاپ روی آن ها می باشد تفاوت بزرگی که جعبه ها و کارتن ها با همدیگر دارند اهمیت چاپ و کیفیت آن هاست. لایه رویی جعبه های لمینتی نازک پلاستیک می باشد این لایه اجازه نمی‌دهد تا رطوبت به آن جذب شود و لایه های میانی آن معمولاً از پایه های کامپوزیت تشکیل می گردد و لایه روی آن هم یک لایه تزئینی به شمار می رود که با توجه به فرآیندهای تولید می توان آن را کم و زیاد کرد.

نگاهی به جعبه و یا کارتن لمینتی

بسته بندی کردن بعضی از کالاها به یک روند بسیار لوکس و مدرن نیاز دارد، ترکیبی از یک بسته بندی مدرن با همراه با ساختار چاپ و عناصر گرافیکی می تواند در فروش کالا ها تاثیر خوبی داشته باشد، کارتن های مقوایی از روش های بسته بندی رایج و کم هزینه به شمار می‌ روند که بیشتر کارهای امروزی توسط آن ها بسته بندی و حمل و نقل می شود اما کارتن لمینتی یکی از گزینه های شیک است که تنها برای محصولاتی که می خواهند از نظر بازاریابی هم روی آن ها کار شود به کار می رود معمولاً این محصولات را با چاپ و بسته بندی زیبا عرضه می‌کند که از دستگاه چاپ استفاده روی آن ها می شود.

 

نگاهی به جعبه و یا کارتن لمینتی
جعبه لمینتی

 

از روش های بسته بندی که در بازار طرفداران مخصوص به خودش را دارد به کارگیری از کارتن های با جنس لمینت می باشد. چاپ مناسب و با کیفیت از جمله این بسته‌ بندی ‌ها محسوب می گردد که با استفاده از دستگاه های خاص خودشان این کار انجام می شود، لیتوگرافی یکی از کارهای می باشد که فرآیند چاپ گرافیکی روی کاغذ صورت می‌گیرد این اتفاق در حقیقت لمینت را چاپ کرده که بسیار زیبا و جذاب می کند.

چاپ لیتوگرافی یک از روش های ساده و کاربردی برای چاپ به هر برند لوگو بهتر روی این کارتن ها محسوب می شود، از آن جایی که چاپ در زمینه یک پوشش یو وی را روی سطح مقوا ایجاد می کند، ماندگاری آن فوق العاده زیاد می باشد در مدل چاپ صفحه کاغذ به دو بخش مثبت و منفی تقسیم شده که صفحه مثبت جوهر را دریافت نمی کند و صفحه منفی هم آب را دریافت کرده و جوهر را از صفحه مثبت پاک میکند به این ترتیب چاپ صورت می گیرد.

جعبه مقوایی

پس از اینکه ما به شما کارتن لمینتی و جعبه لمینتی را گفتیم به سراغ جعبه مقوایی می‌رویم که نوعی جعبه محسوب می شود که از مقوا ساخته شده و برای بسته بندی کردن موارد گوناگون به کار می رود، ضخامت مقوای استفاده شده در آن تراکم زیادی داشته و جعبه کارتن در هنگام بسته بندی استفاده می‌کنند جعبه های مقوایی که تجربه هایی هستند که امروزه در بسته بندی به وفور از آن ها استفاده می شود جعبه مقوایی کاربرد و کارایی بسیار زیادی دارد و از آن نقش جنبه های مختلف بهره می گیرد جعبه های مقوایی از محصولات یا کارتن یا مواد مرغوب ساخته می شود یعنی در واقع کاغذهای در آن ها به کار می رود که گرماژ خیلی زیادی دارد.

 

تولید کننده جعبه مقوایی
جعبه مقوایی

 

خود مقوا چطور ساخته می شود؟

زمانی که از جعبه مقوایی نام می بریم. خود مقوا اهمیت زیادی دارد، مقوا در کلمه همان معنای صفحه را می‌دهد که با خمیر کاغذی خشک شده یا چندین لایه کاغذ تولید شده و به شکل مقوا در می‌آید اما امروزه مقوا از محصولات بازیافتی هم می سازند.
برای تولید مقوا ابتدا چوب های سخت را به صورت قطعات ریز خرد کرده و آن ها را به دستگاهی می فرستند که با آب داغ و مواد شیمیایی آن ها را خمیر کند پس از تعمیر کردن آن ها این مواد است کار را می گیرند و با فشار و حرارت بالا تقسیم می کند و روزهای سختی را دستگاه‌ها در نهایت به ما تحویل می‌دهد که به قسمت برش برده شده و در آنجا ورق های سقف ورقه های نازک برگردانده می شود باید بدانید که مقوا از چندین لایه از همین و قابل تولید می شود جالب است که بدانید با توجه به اهمیت درختان و طبیعت ها امروزی معمولاً از مواد بازیافتی سر می کنند استفاده شود تا بتوانند همه محصولات خوبی تهیه کرده و همین یکی از جنبه های دیگر طبیعت را حفظ کند و امروز شاهد انواع جعبه های مقوایی هستیم که از جمله آن ها می‌توان به پشت طوسی، ایندربرد، کرافت و گلاسه اشاره کرد.

خرید صنایع کارتن سازی و جعبه سازی

تا به اینجا با انواع اقسام موارد مختلف آشنا شدیم اما چطور میتوانیم کارتن ها و جعبه ها را تهیه کنید ولی کارتن سازی و جعبه سازی زمان شما می توانید اقدام به خرید کنید که یک مجموعه و مناسب و معتبر را پیدا کنید هر اندازه یک مجموعه معتبر تر باشد خدمات و کیفیتی که به شما می‌دهد بالاتر است به همین دلیل ما امروزه به شما روش خرید اینترنتی را پیشنهاد می دهید اما چرا روش خرید آنلاین و گسترش اینترنت سبب شده است و افراد زیادی از آن استفاده کند در واقع امروزه ما شاهد اهمیت اینترنت و فروش آنلاین در جنبه ‌های مختلف هستیم.

زمانی که شما از خریدهای اینترنتی استفاده می کنید باعث می شود تا امروزه بتوانید از آن ها استفاده کنید در واقع شما با ارائه و استفاده کردن از فروشگاه های اینترنتی می توانید در کمترین زمان مناسب بهترین محصولات را داشته باشید اینترنت روی زندگی اجتماعی مردم تاثیر بسیار زیادی گذاشته و یکی از کاربردهای آن قابلیت دسترسی به فروشگاه های مختلف است. شما مهم نیست که در کجای ایران سکونت داده اید می توانید به بهترین عرضه کننده های کارتن و جعبه در سراسر ایران دسترسی داشته باشید.

در واقع جهان بدون اینترنت امروزه معنایی ندارد از این رو زمانی که شما از اینترنت استفاده می کنید زندگی، ارتباطات و لذت های شما تماماً به آن بستگی دارد خرید کردن از اینترنت برای شما دنیایی خیلی بهتری را ایجاد می کند چرا که می توانید هم به جاهای معتبر دسترسی داشته و همین که در کمترین زمان ممکن محصولاتی که می خواهید را به دست آورید و همینطور میتوانید جعبه سازی ارزان قیمت را هم تهیه کنید. اگر نیاز به سوالات و راهنمایی بیشتری داشته باشید کارشناسان مسترپک به شما راهنمایی لازم و کافی را می دهند تا با توجه به بودجه تان خرید مناسب خودتان را انجام دهید و آن ها در کم ترین زمان به دست آورید.

بهترین کارتن سازی و جعبه سازی اینترنتی

تا به این جا موارد مختلفی را گفتیم عواملی که تاثیر زیادی روی روند تهیه کارتن شما می‌گذارد شما می توانید از آن ها در استفاده کنید و در نظر داشته باشید که تا چه اندازه برای تاثیر گذار هستند اما در کنار آن ها باید یک سری از عوامل هم توجه کنید ما می خواهیم به شما بگویم که زمانی خرید اینترنتی برای شما اهمیت دارد که شما بتوانید آن ها را از جاهای معتبر خرید کنید در واقع امروزه می توانید آن ها را از کارتن سازی و جعبه سازی کارتن سازی و جعبه سازی مسترپک با کیفیت بالا و قیمت مناسب بخرید.

عوامل موثر روی قیمت کارتن و جعبه ها:

• تعداد سفارش
• مواد اولیه
• خدمات چاپ
• نحوه خرید
• بسته بندی محصولات

چرا جعبه سازی مسترپک؟

کارتن سازی و جعبه سازی مسترپک مجموعه ای است که سال های زیادی است در زمینه کارتن سازی و جعبه سازی فعالیت می کند و به شما محصولات متفاوتی را ارائه می دهد، محصولات کارتن سازی کارتن سازی و جعبه سازی مسترپک عبارتند از:
• جعبه مقوایی
• جعبه لمینتی
• کارتن
• هارد باکس

 

برای خرید انواع جعبه های بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

سوالات متداول

جعبه ها بهتر هستند یا کارتن ها ؟ هر کدام یک سری ویژگی و قیمت دارند، شما باید با توجه به نیازتان بررسی کنید، کدام بهتر است.

قیمت جعبه ها به چه عواملی بستگی دارد؟ به مواد اولیه، تعداد سفارش، خدمات چاپ و …

بهترین روش خرید کدام است؟ خرید اینترنتی به شما امروزه بیشتر پیشنهاد می شود.

چطور می توان از کارتن سازی و جعبه سازی مسترپک خرید کرد؟ شما می توانید از طریق روش های ارتباطی و وب سایت این مجموع خرید خودتان را انجام دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!