جعبه مقوایی یکی از رایج ترین نوع بسته بندی کالاهای مختلف می باشد. امروزه جعبه مقوایی در تمام وسایلی که در اطراف ما وجود دارد دیده می شود. بیشتر لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و مواد غذایی برای بسته بندی جعبه مقوایی استفاده می شود. جعبه مقوایی به دلیل ویژگی هایی که دارد تأثیرات مثبت زیادی در فروش یک کالا می گذارد. جنس جعبه مقوایی همان طوری که از نام آن مشخص است از مقوا می باشد اما مقواهای مختلفی برای این جعبه ها استفاده می گردد. مقوای کرافت، مقوای گلاسه و مقوایی اینتربورد از مقوا هایی هستند که برای تولید جعبه مقوایی استفاده می شوند.

مشاوره تخصصی خرید جعبه مقوایی :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

هر کدام از این مقواها ضخامت و مقاومت مختلفی دارند و با توجه به محصول و کالا برای ساخت جعبه استفاده می شوند. قیمت جعبه مقوایی با توجه به نوع مقوا مشخص می شود. در حالت کلی اگر بخواهیم جعبه مقوایی را تعریف کنیم می توانیم این گونه بیان کنیم که جعبه مقوایی به بسته بندی و یا جعبه هایی گفته می شود که برای تولید آن ها از مقوا گرماژ بالا استفاده می گردد. جعبه مقوایی یکی از رایج ترین نوع جعبه ها برای بسته بندی کالاها می باشد. معمولاً جعبه مقوایی ها براساس نوع برشی که دارند به دسته بندی مختلفی تقسیم می شوند که از میان آن ها می توان به جعبه مقوایی دسته دار، جعبه مقوایی دارویی، جعبه مقوایی تلسکوپی، جعبه مقوایی کشویی و کیبوردی اشاره کرد.

 

خرید جعبه مقوایی کشویی و دارویی

نکات مثبت در مورد استفاده از جعبه مقوایی

جعبه مقوایی ها نکات مثبت زیادی دارند و همین امر باعث شده تا از آن ها استفاده های زیادی در صنایع مختلف شود. در این جا به چندین نکته مثبت جعبه مقوایی اشاره می کنیم. دانستن این نکات مثبت به تولید کنندگان و خریداران کمک می کند تا بتوانند از جعبه مقوایی برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنند. یکی از پراهمیت ترین و مهم ترین نکاتی که در مورد این جعبه ها وجود دارد این است که به راحتی در محیط زیست بازیافت می شوند. قابلیت بازیافت یکی از ویژگی های مهم جعبه مقوایی می باشد. استفاده کردن از مواد اولیه مثل سلولز باعث شده تا جعبه مقوایی به سرعت در محیط زیستی تجزیه شود. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این جعبه ها که مورد توجه زیادی قرار گرفته است وزن سبک آن ها می باشد. سبک بودن سبب گردیده تا به راحتی حمل و نقل شوند.

نکته مثبت در مورد قیمت جعبه مقوایی این است که کاملاً ارزان و اقتصادی هستند و برای تهیه آن ها نیاز به بودجه خیلی زیادی نمی باشد. برای طراحی و ساخت آن ها محدودیتی برای اندازه ها وجود ندارد و برای هر محصولی با اندازه متفاوت می توان برای بسته بندی از جعبه مقوایی استفاده کرد. نگه داری جعبه هایی از جنس مقوا راحت و آسان است و با تا کردن آن ها می توان تعداد زیادی از جعبه را در انبار نگه داری کرد. این جعبه ها قابلیت استفاده ی مجدد دارند و می توان آن ها را چندین بار استفاده نمود. اگر تعداد زیادی از جعبه های مقوایی را داشته باشید می توانید دوباره آن ها را به کارگاه های مختلف بفروشید. جعبه مقوایی هیچ وقت بدون استفاده نیست و کاربردهای مختلفی دارد.

مزیت استفاده از جعبه هایی از جنس مقوایی برای کالاها این است که حمل ونقل آن ها بسیار ساده تر می باشد. امکان چاپ بر روی جعبه مقوایی بدون هیچ محدودیتی وجود دارد و تولید کنندگان می توانند برند خود را از طریق چاپ بر روی جعبه های مقوایی به مشتریان معرفی کنند. به راحتی می شود برای محصولاتی که حساسیت بالایی برای حمل ون قل دارند از جعبه مقوایی استفاده کرد. این جعبه ها به خوبی از محصولات محافظت می کنند و مانع از آسیب دیدن آن ها می شوند. ضخامت مقوای جعبه ها را می توان با توجه به نیاز مشتری تعیین می شود.

انواع جعبه های مقوایی در بازار

همان طوری که گفته شد انواع مختلفی از جعبه مقوایی در بازار وجود دارد که با توجه به کاربرد آن ها دسته بندی می شوند. جعبه های شیاردار، در واقع جعبه مقوا هایی هستند که به صورت شیاردار می باشند و برای جعبه های وسایلی مانند ظروف که حجم کمی دارند استفاده می شوند. جعبه های نیم شیاردار جعبه های بزرگ و حجیمی هستند که برای وسایل سنگین منزل مثل یخچال استفاده می شوند. جعبه های اختصاصی جعبه هایی هستند که اندازه های سفارشی دارند و مخصوص کالا هایی می باشند که بسته بندی متفاوت و فانتزی دارند. برای مثال از این جعبه ها برای بسته بندی اسباب بازی ها استفاده می شود.

 

سفارش انواع مختلف جعبه مقوایی

 

جعبه های اورفلاپ جعبه هایی هستند که فلاپ های خارجی آن ها بر روی یکدیگر قرار می گیرد. از این جعبه ها نیز برای جابجایی یخچال و لباس شویی استفاده می شود. جعبه های سینی دایکاتی همان طوری که از نام آن ها مشخص است برای بسته بندی انواع کنسرو و نوشیدنی استفاده می شود. این جعبه ها در واقع طوری طراحی شده اند که حمل آن ها راحت و آسان باشد.

عوامل مختلفی ممکن است بر روی قیمت کلی جعبه مقوایی تأثیر بگذارد. ضخامت مقوایی که برای ساخت جعبه استفاده می شود و جنس مواد اولیه در قیمت کلی جعبه مؤثر هستند. هرچقدر گرماژ جعبه بیشتر باشد قیمت آن گران تر می شود. همچنین اندازه جعبه و کیفیت مقوایی که برای تولید جعبه بکار می رود نیز در افزایش قیمت آن مؤثر است. برخی کالاها نیاز به جعبه هایی دارند که ابعاد سفارشی دارند.

این جعبه ها قیمت گران تری نسبت به جعبه هایی با اندازه استاندارد دارند. علاوه بر این ها فرایند چاپ روی جعبه نیز در قیمت کلی مؤثر است. بسته بندی هایی که چاپ های سفارشی دارند معمولاً قیمت گران تری نسبت به بقیه دارند. تولیدکنندگانی که قصد استفاده از جعبه هایی با جنس مقوا دارند بهتر است درباره آن ها اطلاعاتی به دست آورند و با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشاوره کنند. حتما قبل از سفارش جعبه ویژگی های محصول را بدانند و آن ها را در نظر داشته باشند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!