پرش به محتوا

سفارش جعبه چاپ و بسته بندی کارتن سازی جعبه سازی

گروهی معتقدند جعبه سازی ، حداقل از نوع فاخر و پر زرق و برق آن ، کاری اضافی و هزینه ای سربار برای کالا و جامعه است. این افراد تصور میکنند نیازی به بسته های متفاوت و با هزینه های زیاد نیست . حتی بعضی بسته بندی و کارتن و جعبه را به منزله ی نوعی تقلب و وارانه نشان دادن واقعیات تلقی میکنند . اما باید دانست اهمیت شکل ظاهری تولیدات کمتر از کیفیت آن نیست. در بسته بندی و کارتن ساز یو جعبه سازی نباید فقط به حفظ محصول یا امکان حمل آن اندیشید، بلکه نیاز های عالی تر نیز باید تامین گردد. ما درزندگی عادی اغلب به رفع یک نیاز ساده بسنده نمیکنیم غذا خوردن تنها پر کردن شکم از مواد غذایی بی رنگ و بو نیست بلکه غذا باید ظاهری آراسته و اشتها آور و رایحه ای مطلوب داشته باشد تا زا آن لذت ببریم. غذایی که به شکل دلپذیری تزیین شده باشد بی شک بیش از همان غذایی که در ظرفی زشت و کثیف عرصه شود اشتها و نظر مارا تحریک کرده و قطعا از مصرف ان لذت بیشتری میبریم.

این نکته در بسیاری موارد صادق است . به عنوان نمونه لباس فقط نقش پوشانندگی و حفاظت ما از سرما و گرما را ایفا نمیکند و غالب مردم ، هزینه و وقت زیادی صرف زیبایی شکل ظاهری پوشاک میکنند که از دیدگاه ساده انگارانه فاقد کارآیی است. یکی از ویژگی های والایانیان ، درک و خلق زیبایی است و در این راه هزینه های زیادی متقبل میشود اگر چه به نظر میرسد اتاقک هایی ساده و بدون تزیینات برای سکونت و محافظت از ما در برابر عوامل جوی کافی است ، اما نیاز های روانی مارا ارضا نمیکند. حتی در ساده ترین ساخت و ساز ها و با بودجه های اندک بخش عمده هزینه ، صرف عوامل تزیینی و زیبا کردن محیط میشود .گوناگونی در طبیعت یک اصل است. همانطور که طبیعت لبریز از زیبایی های سحر انگیز و خلاقیت های شگفت آور است ، بسته بندی و جعبه های خلاق و متنوع نیز با نیاز های طبیعی ما سازگاری بیشتری دارند قطعا دنیا بدون عوامل تزیینی و به قولی اضافی ، ملال آور و غیر قابل تحمل خواهد بود . بسته بندی و کارتن سازی و جعبه سازی در جهان امروز جایگاه ویژه و با اهمیتی بخ خود اختصاص داده ، در همه جا حضور دارد و جزو تفکیک ناپذیر زندگی مردم شده است . هر چه زمان به پیش می رود ، به ویژه در خرده فروش یها ، به ندرت میتوان اجناس را بدون جعبه و کارتن و بسته بندی دید . مغازه هایی که در آن ها اثر چندانی از کالا های بسته بندی شده نباشد ، فقط ممکن است به ندرت در جوامع توسعه نیافته ، ان هم در بازارهای محلی و بسیار محدود ، دیده شوند.

امروز سیستم فروش سوپر مارکتی تقریبا در همه جا فراگیر شده است. در این روش، نقش فروشنده در ارائه و معرفی اجناس حذف گردیده و بسته بندی و سفارش جعبه و کارتن از اهمیت بسیاری برخوردار است و تا حد زیلدی وظایف فروشندگان را هم انجام میدهئ . از این رو در این سیستم بسته بندی به ” فروشنده ی خاموش ” شهرت یافته است. هم اکنون بسته ها تبدیل به ابزاری قوی برای جلب نظر و برقراری ارتباط با خریداران ، فروش محصول ، رواج نام تولیدات و حتی ارائه و تثبیت روش خاصی از زندگی شده اند . مردم بی اختیار بسته بندی و جعبه و کارتن محصولات را میبینند ، با آنها به عنوان یک اثر هنری ارتباط برقرار می کنند ، پیام نهفته در آن ها را دریافت کرده و تحت تاثیر آن تصمیم میگیرند.اکنون جعبه سازی کارتون سازی به راستی یک هنر و صنعت پیشرو و راهبردی است و با اغلب صنایع دیگر پیوند خورده است . صنعت چاپ و بسته بندی و کارتن سازی در مسیر رو به رشد خود از بسیاری علوم ،هنر ها و صنایع دیگر بهره گرفته و به بسیاری جان تازه ای بخشیده است. دیگر هیچ یک از محصولات کشاورزی و تولیدات صنعتی بدون جعبه و کارتن و بسته بندی عرضه نمیشوند . بسته بندی و جعبه و کارتن بخش مهمی از روندتولید محصول است و تولید یک کالا با بسته بندی آن به یک پروژه واحد تبدیل شده به گونه ای که از همان آغاز برنامه ریزی برای پدید آوردن یک محصول، باید به طراحی جعبه و کارتن همچنین بسته بندی آن هم اندیشید.

برای پیش برد و شکوفایی هر چه بیشتر صنعت چاپ و بسته بندی و کارتن سازی، نبردی سخت علیه واپسماندگی در جریان است ، نبردی برای نو کردن و توسعه ی تمام وجوه زندگی. سربازانی که در این جبهه می جنگند بی شمارند. کارگران صنعت گسترده ی چاپ و بسته بندی و جعبه سازی و کارتن سازی، سازندگان مواد اولیه ی این صنعت همچون صنایع کاغذ و مقواشیشه، فلز ، چوب و انواع پلاستیک ،همراه با کسانی که به تولید ماشین آلات بسته بندی مشغولند و افرادی که در بخش حمل و نقل و امبار داری کار میکنند ، پیاده نظام این لشکر انبوه به شمار میروند . پدید آورندگان بسته ها، از صاحبان کالا ها گرفته و تا طراحان، عکاسان صنعتی ، تصویرسازان ، طراحان حروف، دست اندر کاران امور چاپ و لیتوگرافی و کسانی که مراحل تکمیلی چاپ و بسته بندی و کارتن سازی و جعبه سازی را به انجام میرسانند به نوعی گردانندگان اصلی این کارزارند. همچنین افراد زیادی چون مشاورین و کارشناسان مواد و مصالح ، آشنایان به انواع روش های تولید و بسته بندی ، خبرگان تبلیغات ، بازاریابی ، نظرسنجی و فروش ، همراه با متخصصین محافظت از کالاها ، آگاهان به قوانین مربوطه و حتی ماموران رسیدگی به صحت عملکرد بسته ها و قانون گذاران و بسیاری کسان دیگر، همه و همه در این نبرد شریکند. اغراق نیست اگر بگوییم هر روزه هزاران شغل و تخصص جدید پیرامون در این صنعت و صنایع وابسته ، به وجود می آید و میلیون ها نفر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ، در این مجموعه مشغول به کارند تا راهی به سوی رفاه عمومی بگشایند.

بسته بندی جعبه سازی و کارتن سازی هنر، علم و صنعتی است پویا، که کالایی را در مقابل محیط بیرونی و بالعکس حفظ کرده و به بهینه کردن حمل ، نگهداری و مصرف آن یاری می رساند، همچنین جعبه ، کارتن و بسته بندی محتوی خود را به مصرف کنندگان می شناساند و آنان را به خرید ترغیب میکند.بسته بندی و جعبه و کارتن به عنوان یکی از پدیده های مهم دنیای مدرن، نحوه و روش زندگی مردم را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است.طراحی بسته بندی کارتن و جعبه کالا و محصول ، با کار هنرمندان طراحی صنعتی و معماران بیشترین وجوه اشتراک را دارد. سه بعدی بودن تشابه اصلی آن هاست یک هنرمند معمار، که فرم و شکل ظاهری یک بنا را طراحی می کند، در واقع عملکرد آن بنا و ایده ی خود را به صورت بسته‌بندیشده ارائه می دهد.بسته بندی و جعبه و کارتن می تواند افرادی را که در حال گذر هستند به سوی خود جلب کند.