قبل از این که فرایند کارتن سازی در کارخانه آغاز شود ابتدا نیازها و سلیقه مشتری را مشخص می کنند و انتظارات آن را نسبت به کارتن و بسته بندی محصول در نظر می گیرند. با توجه به این نکات کارتن سازی آغاز می گردد. کارتن ها انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع کالا، کارتن را انتخاب می کنند و ابعاد و سایز آن را طراحی می نمایند. همچنین اگر مشتری تمایل داشته باشد از دستگاه لمینت به جای چاپ مستقیم برای کارتن سازی استفاده می کنند. در آخر هم کارتن وارد مرحله برش و لبه چسبانی می گردد.

برای مشاوره و خرید کارتن بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

بعد از این که کارتن ها ساخته شده اند آن ها را بسته بندی می کنند و برای مشتری ارسال می کنند. نوع کارتن و کاغذ که در کارتن سازی استفاده می شود اهمیت بسیار بالایی دارد. معمولاً نوع کارتن را براساس کالا و مقاومتی که بسته بندی باید داشته باشد انتخاب می شود. در کل به مجموعه فعالیت هایی که بر روی ورقه کارتن انجام می شود کارتن سازی می گویند. کارتن سازی جزو مشاغل پردرآمد محسوب می گردد. مواد اولیه ای که برای کارتن سازی استفاده می شود معمولاً شامل ورقه خام، مرکب، کلیشه، تسمه و سوزن می باشد. زمانی یک کارتن سازی موفق است که بتواند تمام انواع کارتن را تولید کند و نیازهای مشتریان را برطرف نماید.

انواع مختلف کارتن سازی

همانطوری که گفته شد انواع مختلفی از کارتن سازی وجود دارد. رایج ترین نوع مربوط به کارتن های معمولی می شود. این کارتن ها اغلب به صورت چهار درب هستند که دو درب بیرونی نصف دو درب دیگر است. کارتن های لمینتی جدیدترین نوع می باشند که طرفداران زیادی دارند. کارتن لمینت امکان چاپ با کیفیت تری دارد و باعث جذاب شدن نمای کالا می شود. به کاربردن کارتن لمینتی برای بسته بندی سبب بهبود فروش یک محصول می شود به همین دلیل بیشتر تولیدکنندگان کارتن لمینتی را سفارش می دهند.

کارتن دایکات در واقع کارتن های مدل داری هستند که بر اساس قالب های فلزی که طرح های مختلف دارد تولید می شوند. در کارتن دایکات هیچ محدودیت طراحی قالب وجود ندارد. کارتن استاندارد، پرفروش ترین نوع کارتن است که با کمک دستگاه های فلکسو تولید می شود. این کارتن ها به صورت چهار رنگ هستند و قیمت مناسب تری دارند. صنعت کارتن بسته بندی دسته بندی های مختلفی دارد که بر اساس مدل کارتن و جنس آن دسته بندی می شوند. مشتریان و تولید کنندگانی که قصد سفارش کارتن برای کالای خود را دارند بهتر است اطلاعاتی درباره انواع کارتن بدست آورند و آن ها را بشناسند. این کار به آن ها کمک می کند تا کارتن مناسبی برای کالای خود انتخاب کنند. کارتن سازی های بزرگ مشاوره هایی دارند که به مشتریان کمک می کنند و اطلاعات کافی در اختیار آن ها قرار می دهند.

 

انواع مختلف کارتن سازی

کارتن سازی در ایران چگونه است

کارتن سازی یکی از مشاغل پر درآمد محسوب می شود که 71 سال پیش وارد ایران شد. از نظر اهمیت این شغل با صنایعی مثل کشاورزی و غذایی برابری می کند. کارتن سازی را می توان یکی از زیر مجموعه های صنعت چاپ دانست که در چند سال اخیر پیشرفت های زیادی کرده است. در گذشته به دلیل نبود ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته کارتن سازی در ایران با مشکلات زیادی همراه بود. ولی این روزها با ورود تجهیزات و فناوری پیشرفته کارتن سازی تغییرات زیادی داشته و از شکل گذشته خود خارج شده است.

همین پیشرفت سبب استقبال مشتریان از استفاده کارتن شده است. در ایران کارتن بسته بندی جایگاه ویژه ای دارد. بیشتر سرمایه داران بزرگ به این صنعت به چشم یک شغل پردرآمد نگاه می کنند که سود زیادی دارد. با توجه به شرایط تحریمی که برای کشور وجود دارد این شغل یکی از مستقل ترین مشاغل است که باعث می شود وابستگی به کشورهای دیگر نداشته باشیم. برای موفقیت در این شغل باید به کیفیت توجه ویژه کرد. علاوه بر این ها درنظر گرفتن نیازهای مشتری و تلاش برای دیده شدن محصول نیز به موفقیت کارتن سازی کمک زیادی می کند. این روزهای کارتن سازی های بزرگی در داخل ایران در حال فعالیت هستند که به صورت آنلاین و حضوری خدمات زیادی را به مشتریان عرضه می کند. سفارش آنلاین کارتن برای تولید کنندگانی که امکان سفارش حضوری ندارند کمک زیادی می کند.

کارتن سازی چه مزیت هایی برای کالاها دارد

کارتن سازی مزایای زیادی برای بسته بندی محصولات دارد. در واقع کارتن یک کالا به عنوان پل ارتباطی بین مصرف کننده و تولید کننده می باشد. کارتن از نظر زیست محیطی هیچ آسیبی وارد نمی کند و به راحتی قابل بازیافت است. کارتن از کاغذ و مقوایی ساخته می شود که جزو مواد تجدید پذیر هستند و ضرری برای محیط زیست ندارند. کارتن نسبت به مواد دیگر از مقاومت کافی در برابر پارگی و ضربه برخوردار است. قابلیت شکل پذیری بالایی دارد و در طرح ها و مدل های مختلفی می توان آن را تولید نمود.

 

 

کارتن سازی چه مزیت هایی برای کالاها دارد

 

 

کارتن در برابر تغییرات دمایی کاملا انعطاف پذیر است و آسیب نمی بیند. علاوه بر این ها در هر صورتی می توان خدمات چاپ بر روی آن ها انجام دارد و محدودیت خاصی ندارد. به راحتی می توان کارتن ها را طوری طراحی کرد که جریان هوا در بسته بندی وجود داشته باشد. از نظر هزینه کارتن از بسته بندی های پلاستیکی قیمت خیلی کمتری دارد و خیلی آسان حمل و نقل می شود.

وزن کمی دارد و فضای کمی اشغال می کند. کارتن ها اگه به صورت درست تولید شوند می تواند در جلب رضایت مشتری تاثیر گذار باشند. اصلی ترین و مهمترین مزیت کارتن این است که به خوبی از کالا محافظت می کند و مانع از آسیب دیدن آن می شود. به کمک کارتن به راحتی می توان برای محصول برند سازی کرد و نظر مشتریان را به کالا جذب نمود. یک بسته بندی شکیل و جذاب تاثیر زیادی در فروش یک محصول دارد و می تواند آن را پرفروش کند.

برای مشاوره و خرید کارتن بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!