جعبه و یا بسته بندی یک محصول اولین چیزی می باشد که مشتری آن را می بیند. کالاها برای اینکه بتوانند نظر مشتریان را به خود جلب کنند و یک محصول را به خوبی معرفی کنند نیاز به جعبه های باکیفیتی دارند. امروزه انواع مختلفی از بسته بندی ها وجود دارد که هر کدام از متریال مختلفی ساخته می شوند. جعبه های مقوایی اولین نوع بسته بندی هستند که سابقه ای طولانی در صنعت بسته بندی دارند.

جعبه های مقوایی را می توان برای بسته بندی انواع مختلفی از کالاها استفاده کرد. نام دیگر جعبه مقوایی کارتن نیز می باشد که برای بسته بندی بیشتر کالاها و همچنین جابجایی وسایل و لوازم از آن ها استفاده می کنند. جعبه مقوایی با ابعاد مختلف و همچنین ضخامت های متفاوتی تولید می شود و با توجه به نوع محصول از آن استفاده می کنند. جعبه مقوایی همان طوری که از نام آن مشخص است از مقوا تولید می شود.

ساختار آن به گونه ای است که چندین لایه مقوا روی همدیگر قرار می گیرند تا بتوانند بدنه جعبه را مستحکم کنند. جعبه های مقوایی قابلیت این را دارند که بر روی آن چاپ صورت گیرد و همچنین تولیدکنندگان می توانند طرح های مورد نیاز خود را روی آن پیاده سازی کنند. تکنیک های مختلفی برای چاپ بر روی جعبه مقوایی وجود دارد.

هر چقدر که تعداد لایه های جعبه بیشتر باشد از استحکام بیشتری برخوردار است و می تواند فشار و ضربات را تحمل نمایدو ساختار کلی جعبه مقوایی به این صورت است که در بین لایه های مختلف مقوا یک لایه ی موج دار نیز وجود دارد. این لایه موج دار نقش مهمی در ساختار جعبه دارد زیرا باعث ضربه گیری می شود و از وارد آمدن هرگونه ضربه به محصول جلوگیری می کند. این روزها تولیدکنندگان زیادی هستند که در زمینه تولید جعبه مقوایی درحال فعالیت می باشند.

 

خرید جعبه مقوایی از مسترپک

 

تولید کننده جعبه مقوایی با در نظر گرفتن نیازهای مشتری و همچنین ویژگی و ابعاد کالا یک جعبه را طراحی و تولید می کند. یک تولید کننده جعبه مقوایی برای اینکه بتواند در این حرفه موفق باشند باید جعبه هایی را تولید کند که تمام ویژگی های یک کالا را به خوبی نمایش دهند و بتوانند نظر مشتریان را جلب کنند. تولید کنندگانی که برای کالاها جعبه های مناسب تولید می کنند نسبت به بقیه موفق تر هستند.

یک تولید کننده جعبه مقوایی موفق علاوه بر خدمات حضوری، خدمات اینترنتی نیز در اختیار مشتریان قرار می دهد تا کسانی که امکان خرید حضوری جعبه مقوایی را ندارند بتوانند از طریق اینترنتی جعبه های مورد نیاز خود را خریداری کنند. داشتن خدمات آنلاین جعبه مقوایی امروزه برای تولید کننده جعبه مقوایی خیلی اهمیت دارد. زیرا بسیاری از تولید کنندگان خرید آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می دهند.

نگاهی به کاربرد جعبه مقوایی

همان طوری که گفته شد جعبه مقوایی به دلیل این که از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است به راحتی می توان آن را برای تمام کالاها استفاده کرد. علاوه براین نکته مثبتی که در درباره این جعبه ها وجود دارد این است که دارای سایزبندی متنوعی هستند و برای کالاهایی که ابعاد خیلی بزرگی دارند به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

جعبه مقوایی برای بسته بندی کالاهایی مثل: لوازم خانگی، وسایل برقی، لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. البته بیشترین کاربرد آن برای اسباب کشی منزل است. برای این که یک جعبه مقوایی بتواند به خوبی از یک کالا محافظت کند باید سایز آن و همچنین ضخامت جعبه به درستی انتخاب شود. از جعبه مقوایی برای جعبه های تجهیزات دارویی و پزشکی استفاده می کنند. علاوه براین برای بسته بندی انواع لوازم الکترونیکی مثل: لامپ و سیم نیز کاربرد دارد.

ویژگی های یک جعبه مقوایی خوب چیست

از آن جایی که جعبه های مقوایی یکی از پرکاربردترین جعبه ها برای بسته بندی محصولات می باشند دارای ویژگی های خاصی هستند. در این جا به چندین مورد از ویژگی های یک جعبه مقوایی خوب که توسط تولید کننده جعبه مقوایی ساخته می شود اشاره می کنیم. نکته مثبت و خیلی مهمی که درباره جعبه مقوایی وجود دارد قابلیت بازیافت آن می باشد. این جعبه ها به راحتی قابل بازیافت هستند و هیچ ضرری برای محیط زیست ندارند. همچنین سازگار با طبیعت می باشند. ویژگی دیگر جعبه مقوایی که سبب شده برای بسته بندی کالا استفاده شود این است که وزن کمی دارد.

وزن سبک این جعبه باعث شده که براحتی قابل حمل و نقل باشد و همچنین هزینه های ارسال کالا را تا حد زیادی کاهش داده است. ویژگی بعدی جعبه مقوایی این است که می توان آن را برای تمام کالاها استفاده کرد و قابلیت سفارش سازی دارند یعنی این که می توان با توجه به نیاز و سلیقه مشتری آن را طراحی و تولید کرد. ویژگی خوبی که درباره این جعبه ها وجود دارد که قیمت آن ها خیلی مناسب است و ارزان تر از بقیه انواع جعبه ها می باشد. به همین دلیل تمام تولید کنندگان به راحتی می توانند جعبه مقوایی را برای محصولات خود خریداری کنند.

 

قیمت جعبه مقوایی

قیمت جعبه مقوایی

عوامل مختلفی در قیمت کلی جعبه مقوایی تأثیرگذار است. ضخامت و کیفیت مقوایی که برای ساخت جعبه بکار می رود از عوامل مهم در تعیین قیمت جعبه می باشد. علاوه بر این ها میزان ضخامت و ضدآب بودن مقوا نیز باعث تغییر قیمت جعبه می شود. جعبه هایی که دارای ضخامت بیشتر با طراحی خاص هستند نسبت به جعبه های ساده قیمت گران تری دارند.

استفاده کردن از خطوط برجسته و تزیینات دیگر باعث گران شدن جعبه می شود. علاوه بر این ها طراحی خاص جعبه و ابعاد سفارشی نیز باعث می شود که قیمت جعبه گران تر شود. در تهران و سایر شهرهای دیگر تولید کننده جعبه مقوایی زیادی در حال فعالیت هستند که خدمات مختلفی به مشتریان ارائه می دهند. امکان دسترسی به این تولیدکنندگان جعبه مقوایی زیاد است و مشتریان به راحتی می توانند به آن ها مراجعه کنند و جعبه مورد نیاز خود را از سفارش دهند. بهتر است که قبل از سفارش جعبه مقوایی درباره ی آن اطلاعاتی بدست آورید. داشتن اطلاعات کافی سبب می گردد تا بتوانید به خوبی یک جعبه مناسب سفارش دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!