کارتن سه لایه همان طوری که از نام آن مشخص است از سه لایه تشکیل شده است. این کارتن برای بسته بندی کالاهای مختلفی استفاده می شود و کاربرد بسیار زیادی در صنعت بسته بندی دارد. جنس کارتن سه لایه از کارتن لاینر و کارتن فلوت یا همون مقوای موج دار می باشد که به وسیله چسب به یکدیگر متصل می شوند. کارتن فلوت و لاینر دارای متریال و جنس های مختلفی می باشند که هر کدام از آن ها کارکرد متفاوتی دارند.

نمونه های کارتن سه لایه :

 

نمونه های جعبه سه لایه - کلیک کنید

 

معمولاً برای افزایش استقامت کارتن سه لایه از ورقه های ضخیم فلوت و لاینر استفاده می کنند. از آن جایی که جعبه در بسته بندی یک محصول اهمیت زیادی دارد استفاده کردن از کارتن ها و جعبه های با کیفیت می تواند در فروش آن تأثیر زیادی بگذارد. علاوه بر این محصول را در برابر ضربات، رطوبت و آسیب های محیطی کاملاً حفظ می کند.

کارتن سه لایه انواع مختلفی دارد و با توجه به لایه میانی و ارتفاع آن دسته بندی می شود. همان طوری که گفته شد از کارتن سه لایه برای بسته بندی کالاها استفاده می شود. کارتن سه لایه یکی از پرطرف دارترین کارتن های بسته بندی در بازار می باشد که فروش بسیار بالایی دارد. دانستن مزیت های کارتن سه لایه کمک می کند تا صاحبان کسب و کار و تولید کنندگان بتوانند انتخاب بهتری برای بسته بندی کالاها داشته باشند.

اولین مزیت کارتن سه لایه این است که قیمت ارزان تری نسبت به کارتن های دیگر دارد. کارتن های پنج لایه و هفت لایه خیلی گران تر از این کارتن ها هستند و برای کالاهای ارزان به صرفه نمی باشند. مزیت دیگر کارتن سه لایه این است که برش و فرم دهی آن ها خیلی راحت می باشد و به آسانی می توان آن ها را به اشکال مختلفی تغییر داد. یکی از مزیت های مهم کارتن سه لایه که در بعضی از بسته بندی ها خیلی مهم است وزن کم آن نسبت به کارتن های دیگر می باشد.

این وزن کم کمک می کند تا برای بسته بندی کالاهایی که وزن در آن ها مهم است کاربردی تر باشد. مزیت دیگری که می توان برای کارتن سه لایه بیان کرد این است که برای انبارداری فضای کمی نیاز دارند و می توان حجم زیادی از این کارتن ها را نگه داری کرد. تنها نکته منفی که در کارتن سه لایه نسبت به بقیه کارتن ها وجود دارد این است که تحمل فشار پایینی دارند و در مقابل ضربه نسبت به کارتن های پنج و هفت لایه استحکام کمتری دارد.

 

کارتن سه لایه چه کاربردی دارد

کارتن سه لایه چه کاربردی دارد

کاربردهای مختلفی می توان برای کارتن سه لایه بیان کرد. همین کاربردهای بسیاری است که باعث شده تا کارتن سه لایه یکی از بسته بندی های پر فروش در بین دیگر جعبه ها باشد. از کارتن سه لایه برای بسته بندی محصولات مختلفی استفاده می شود. انواع مواد غذایی مثل خشکبار را از طریق کارتن سه لایه بسته بندی می کنند. برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی مث ادکلن و انواع کرم از کارتن های سه لایه استفاده می نمایند.

یکی دیگر از کاربردهای کارتن سه لایه برای بسته بندی محصولات مختلف می باشد که در فروشگاه های بفروش می رسند. از طریق این کارتن ها می توان به راحتی هر کالایی را از طریق پستی بدون این که آسیب ببیند ارسال کرد. اصلی ترین کاربرد کارتن سه لایه که همه ما با آن آشنا هستیم بسته بندی لوازم منزل در اسباب کشی می باشد. البته باید بدانید که برای لوازم سبک از این کارتن ها استفاده می کنند. به کمک کارتن سه لایه می توان حجم زیادی از لباس ها را در اسباب کشی بسته بندی نمود. این روزها کارتن های سه لایه را در ابعاد مختلف تولید می کنند که به صورت اختصاصی برای اسباب کشی استفاده می شود.

اصلی ترین تفاوت های کارتن پنج لایه و سه لایه در چیست

کارتن های سه لایه همان طوری که از ساختار آن ها مشخص است از سه لایه تشکیل شده اند در نتیجه سبک بودن آن ها نشان می دهد که وزن کم تر و مقاومت کمتری دارند. درست است که وزن سبک یک ویژگی مثبت و خوب برای کاهش هزینه های بسته بندی می باشد اما مقاومت آن را نسبت به کارتن های پنج لایه پایین تر می آورد. در نتیجه کارتن های پنج لایه استحکام زیادتری در مقابل ضربات و وزن بالا دارند.

پس برای بسته بندی کالاهای سنگین از کارتن های پنج لایه و برای بسته بندی کالاهای با وزن سبک از کارتن های سه لایه استفاده می کنند. تفاوت اصلی کارتن سه لایه و پنج لایه در قیمت آن ها نیز می باشد. کارتن های سه لایه بدلیل ارزان بودن اقتصادی تر هستند و به راحتی می توان آن ها را برای کالاها استفاده کرد. تفاوت دیگر کارتن سه لایه و پنج لایه در میزان مقاومت آن ها نسبت به عوامل محیطی مثل رطوبت می باشد. نفوذ رطوبت از کارتن سه لایه بیشتر از پنج لایه می باشد به همین دلیل است که برای کالاهایی که باید نسبت به رطوبت محافظت شوند از کارتن های پنج لایه استفاده می کنند.

 

قیمت کارتن سه لایه با کیفیت خوب

قیمت کارتن سه لایه

برای اینکه کارتن سه لایه مناسب برای کالا و محصولات خود انتخاب کنید حتما به طول کامل درباره آن ها اطلاعاتی بدست آورید. توجه کنید که انتخاب نادرست کارتن سه لایه برای یک کالا ضررهای زیادی دربردارد. کارتن سه لایه برای کالاهای خیلی سنگین مناسب نیستند. قیمت کارتن سه لایه بستگی به جنس و اندازه آن دارد. این کارتن ها با قیمت های مختلفی به فروش می رسند.

 بدون شک کارتن سه لایه مرغوبتر، قیمت گرانتر نسبت به کارتن بی کیفیت دارد. انجام کارهایی مثل: چاپ روی جعبه و یا اجرای طرح و لوگو سبب افزایش قیمت کارتن سه لایه می شود. به راحتی می توان قیمت آن ها را از طریق آنلاین استعلام گرفت. کارتن سازی های بزرگ و معتبر وبسایت هایی دارند که خدمات مختلفی مثل: مشاوره آنلاین به مشتریان می دهند و آن ها برای خرید و سفارش کارتن راهنمایی می کنند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!