کارتن پنج لایه یکی از کارتن هایی می باشد که کاربرد زیادی در بسته بندی دارد. این کارتن ها نسبت به بقیه کارتن های سه لایه مقاومت بیشتری دارند. کارتن های پنج لایه کمک زیادی به محافظت از کالاها می کند. هرچقدر تعداد لایه های کارتن بیشتر باشد استحکام بیشتری نیز دارد. معمولاً صاحبان کسب و کار و تولیدکنندگان با توجه به نوع محصولی که به فروش می رسانند و میزان آسیب دیدگی آن از کارتن های پنج لایه و سه لایه استفاده می کنند.

مشاوره تخصصی کارتن و سفارش ( حداقل سفارش 1000 عدد ) :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

اجزای تشکیل دهنده این کارتن ها از مقواهایی می باشد که بر روی یکدیگر قرار می گیرند. معمولاً لایه های مقوا براساس استانداردهای خاصی به یکدیگر متصل می شوند. از لایه موجی شکلی در میان ورق های کارتن و مقوا استفاده می شود که معمولاً بین دو لایه مقوایی صاف قرار می گیرند. تعداد این لایه ها باعث می شود که یک کارتن پنج لایه و یا سه لایه باشد. لایه های موج دار با نام فلوت شناخته می شوند.

فلوت ها با توجه به اندازه ی موج هایی که دارند نام گذاری می شوند. معمولاً فلوت هایی که موج های بزرگ دارند برای کارتن های ضخیم و فلوت هایی که موج های ریزی دارند برای کارتن های ظریف استفاده می شوند. براساس نوع مصرف کارتن پنج لایه از این فلوت ها استفاده می گردد. برای این که اجسام سنگین راحت تر جابجا شوند و بتوان آن ها را به خوبی بسته بندی کرد از کارتن پنج لایه استفاده می شود. این کارتن ها از دو لایه فلوت و سه لایه مقوا ساخته می شوند که جنس لایه بیرونی آن ها از لاینر است.

 

قیمت کارتن پنج لایه

 

زیاد بودن تعداد لایه ها باعث شده تا کارتن مقاومت بالایی داشته باشد. کارتن پنج لایه به خوبی از کالا در برابر رطوبت و آسیب های بیرونی محافظت می کند. تفاوت کارتن پنج لایه در ساختار آن ها می باشد. معمولاً کارتن های سه لایه وزن کمتری از کارتن های پنج لایه دارند و این یک نکته مثبت محسوب می شود. کارتن های پنج لایه معمولاً برای محصولاتی که سنگین هستند استفاده می گردد. درحالی که کارتن سه لایه بیشتر برای کالاهای سبک کاربرد دارد.

ویژگی های کارتن پنج لایه چیست

اولین ویژگی که می توان برای کارتن پنج لایه بیان کرد این است که مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد و بهترین گزینه برای بسته بندی کالاها و وسایل سنگین وزن می باشد. علاوه براین مقاومت بالا باعث شده تا کارتن پنج لایه برای کالاها و ماشین آلات صنعتی کاربرد زیادی داشته باشد و به راحتی بتوان از آن در انبارداری استفاده نمود. ویژگی بعدی که می توان برای کارتن پنج لایه بیان کرد این است که در برابر رطوبت مقاومت زیادی دارد.

به همین دلیل به راحتی می توان از این کارتن برای بسته بندی مواد غذایی و بهداشتی برای مدت طولانی استفاده کرد. کارتن پنج لایه سبب می شود تا کیفیت محصولات و کالاها تغییری نکند. کارتن پنج لایه بدلیل داشتن دو لایه فلوت انعطاف پذیری زیادی برای کالاهای بزرگ و سنگین دارد و می توان آن ها را در ابعاد مختلف استفاده کرد.

ویژگی دیگر یک کارتن پنج لایه این است که تحمل وزن بالایی دارد و دچار آسیب دیدگی نمی شود. کارتن پنج لایه در اندازه های مختلفی تولید می شود و قیمت آن مقرون به صرفه است. ویژگی خوبی که درباره این کارتن ها وجود دارد این است که کاملاً با محیط زیست سازگار هستند و قابل بازیافت می باشند.

قیمت کارتن پنج لایه به چه عواملی بستگی دارد

کارتن پنج لایه بدلیل محبوبیت زیادی که در بین تولید کنندگان دارد معمولاً از قیمت مناسبی برخوردار است. عامل مختلفی ممکن است که در افزایش قیمت کارتن پنج لایه تأثیرگذار باشند. اولین عامل جنس کاغذ و مقوایی است که برای ساخت آن استفاده می شود. جنس لایه های فلوت و همچنین ارتفاع آن ها نیز در افزایش قیمت کارتن پنج لایه مؤثر هستند.

عامل مهمی که باعث افزایش قیمت این کارتن می شود تعداد رنگ چاپی است که برای آن استفاده می شود. همچنین طرح و ابعاد آن نیز در افزایش قیمت مؤثر هستند. تولیدکنندگانی که قصد سفارش کارتن پنج لایه را دارند می توانند از طریق اینترنتی با سایت های جعبه سازی ارتباط برقرار کنند و از آن ها مشاوره هایی را بگیرند. بهترین راه برای این که بتوان کارتن مناسب برای کالا انتخاب کرد این است که درباره کارتن ها و ساختار آن ها اطلاعات کافی داشته باشید.

کارتن پنج لایه چه کاربردهایی دارد

همان طوری که گفته شد این کارتن ها بدلیل ساختاری که دارد برای جابجایی و بسته بندی کالاها و اجسام سنگین استفاده می شوند. همچنین از آن ها در انبارداری نیز استفاده می شود. کارتن پنج لایه در مقابل ضربه خیلی مقاوم می باشد. اگر بخواهیم به کاربردهای کارتن پنج لایه اشاره کنیم می توانیم این گونه بیان کنیم که در صنایع غذایی از کارتن پنج لایه برای بسته بندی میوه ها و همچنین مواد غذایی مانند تخم مرغ استفاده می کنند.

علاوه بر این برای بسته بندی کارتن تلویزیون، کارتن یخچال کارتن ماشین لباس شویی از کارتن های پنج لایه استفاده می کنند. در واقع صنایع الکترونیک یکی از اصلی ترین مصرف کننده های کارتن پنج لایه می باشد. علاوه بر این ها برای اسباب کشی و همچنین لوازم خانگی نیز از کارتن پنج لایه استفاده می شود. یکی از کاربردهای اصلی کارتن پنج لایه برای ظروف شکستنی و شیشه ای است که به راحتی و با خیال آسوده می توان آن ها را در کارتن پنج لایه قرار داد. علاوه براین برای بسته بندی داروها نیز از کارتن های پنج لایه استفاده می کنند زیرا به خوبی از آن ها محافظت می کند.

 

کارتن پنج لایه چه کاربردهایی دارد

اهمیت استفاده از کارتن های پنج لایه چیست

کارتن های پنج لایه به دلیل مقاومت بالایی که دارند برای بسته بندی محصولاتی بسیار مناسب می باشند. استفاده از این کارتن ها برای کالاهایی که وزن سنگینی دارند باعث می شوند تا آسیب کمی به آن ها وارد شود. علاوه براین بسته بندی لوازم خانگی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند از کارتن پنج لایه استفاده می شود. برخی از کالاها مانند مواد غذایی اگر به صورت درست بسته بندی نشوند و از جعبه ها و کارتن های مناسب برای آن ها استفاده نگردد ممکن است که کیفیت خود را در مسیرهای طولانی از دست بدهند.

پس کارتن پنج لایه بهترین روش برای حفظ کیفیت مواد غذایی می باشد. اهمیت کارتن پنج لایه در این است که به خوبی از هر کالایی محافظت می کند. بیشتر برای محصولاتی که حساسیت بالایی دارند از کارتن پنج لایه استفاده می شود. کارتن ها نقش اساسی و پررنگی در بسته بندی یک کالا دارند علاوه بر محافظت و آن ها می توانند در فروش نیز تأثیرات مثبت زیادی داشت.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!