با پیشرفت هر روزه تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های جدید صنایع مختلف پیشرفت زیادی کرده است، اما جعبه سازی یکی از این صنایع می باشد که در چندین سال گذشته رشد زیادی نمود. کمپانی ها و تولید کننده های کالاهای مختلف، صنایع غذایی، رستوران ها و … هم از خریداران صنایع جعبه سازی و کارتن می باشند. جعبه سازی، محبوبیت زیادی در بین تولید کنندگان محصولات مختلف دارد و دامنه تولید آن خیلی گسترده می باشد. امروزه در طول روز چندین هزار جعبه مختلف تولید می شود که با کمک دستگاه ها و ماشین آلات مختلف چاپی آن ها را طراحی و تولید می کنند. مهم ترین کارکرد جعبه محافظت کردن از محصول و کالا می باشد و همچنین ماندگاری محصول را افزایش می دهد و حمل و نقل آن را راحت تر می کند.

برای خرید انواع جعبه های بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

علاوه بر این ها مهم ترین کارکرد جعبه این است که شرکت تولید کننده می تواند از آن برای معرفی برند خود استفاده کند. معمولاً در کارخانه های جعبه سازی با کمک ماشین آلات پیشرفته و ابزارآلاتی که دارند انواع متنوعی از جعبه های مختلف مثل: مقوایی، چوبی و کارتنی را تولید می کنند. استفاده کردن از این جعبه ها بسته به نوع محصول و کالا دارد. معمولاً در صنایع غذایی از جعبه های کارتنی استفاده می کنند. نکته مهمی که در جعبه سازی اهمیت بالایی دارد مقاومت و استحکام جعبه ای که ساخته می شود است، تا بتواند به خوبی در برابر ضربات و فشارهای وارد شده مقاومت داشته باشد.

 

ویژگی های جعبه سازی مناسب

 

ویژگی های جعبه سازی مناسب

امروزه فروش کالا و بسته بندی آن اهمیت ویژه ای دارد. عواملی که باعث می شود یک جعبه و بسته بندی موفق باشد این است که دارای یکسری از ویژگی های خاصی باشد. یک جعبه سازی موفق به خوبی از کالا محافظت می کند. همچنین علاوه بر محافظت با مشتریان ارتباط خوبی برقرار می کند. جعبه یا بسته بندی باید طوری طراحی شود که زمانی که در معرض دید مشتری قرار بگیرد و بتواند نظر آن را جلب نماید.

جعبه خوب طراحی مناسبی دارد که به طور کامل بتواند ماهیت کالا را برای مشتری نشان دهد. استفاده کردن از طرح خلاقانه باعث می شود تا جعبه نتیجه ای مطلوبی را برای کالا و فروش آن داشته باشد. نکته مهمی که درباره جعبه موفق وجود دارد این است که کاملاً کالا را سالم و ایمن نگه دارد. جعبه سازی به این صورت انجام می گردد که با کمک مدل اولیه و جنس جعبه که مشتری انتخاب کرده است روشی را برای تولید آن انتخاب می کنند.

دستگاه های مورد استفاده در جعبه سازی

دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی در صنایع جعبه سازی استفاده می شود. این دستگاه ها شامل دستگاه های جعبه سازی صنعتی و چسب زنی می باشد. قیمت دستگاه های جعبه سازی از شصت میلیون تومن تا شش میلیارد متفاوت است. برای کسانی که می خواهند دستگاه جعبه سازی خریداری کنند می توانند از بازار جعبه تهران قیمت این دستگاه ها را استعلام بگیرند. به جز دستگاه های جعبه سازی، دستگاه های چسب زنی نیز در این صنعت به کار می رود، که قیمت آن ها از صد و پنجاه میلیون تا سه میلیارد متغیر می باشد. کارتن سازی با جعبه سازی تفاوت های زیادی دارد.

اصلی ترین تفاوت های جعبه و کارتن سازی مواد اولیه ای است که در ساخت آن ها به کار می رود. در صنعت کارتن سازی از ورقه های کارتنی استفاده می شود که از لایه ها و ضخامت مختلفی درست شده اند. همچنین دستگاه هایی که در این صنایع به کار می روند متفاوت است. از اصلی ترین و مهم ترین تفاوت جعبه و کارتن سازی به کار بردن این دستگاها می باشد. برای جعبه از چاپ افست استفاده می شود و در هر حالی که در کارتن سازی از چاپ فلکسو و سیلک به کار می رود. علاوه بر این ها ابعاد جعبه و کارتن با هم متفاوت است.

 

ویژگی های جعبه سازی مناسب

 

مقواهای جعبه سازی

انواع مختلفی از مقوا در جعبه سازی استفاده می شود. مقوا در واقع یک نوع کاغذ است که کاربردهای فراوانی دارد. از مقوا در صنعت جعبه سازی، بسته بندی، تبلیغات و غیره استفاده می شود. تفاوت زیادی بین مقوا و کاغذ وجود ندارد و اصلی ترین تفاوت آن ها در میزان ضخامتشان می باشد. برای تولید کاغذ و مقوا از فیبر و الیاف استفاده می کنند. برطبق استانداردهای جهانی به کاغذهایی که گرماژ آن ها بالاتر از دویست و پنجاه است مقوا می گویند. مقواها نیز دارای تنوع زیادی هستند و بسته به ضخامت آن ها و تعداد لایه به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. مقوای پشت طوسی، در گرماژ بین دویست و پنجاه تا پانصد تولید می گردد. مقوای پشت طوسی همان طوری که از نام آن مشخص است یک سمت آن به رنگ طوسی و سمت دیگر آن سفید رنگ است.

 

مقواهای جعبه سازی

 

از مقوای پشت طوسی در صنعت جعبه سازی و چاپ جعبه استفاده می شود. مقوایی پشت طوسی از نوع مقواهای بازیافتی می باشد به همین دلیل استفاده کردن از آن در بسته بندی مواد غذایی ممنوع است. مقوایی پشت سفید در گرماژهای دویست و سی تا پانصد تولید می شود. مقوای پشت سفید دارای لایه ای از جنس پلی اتیلن و موم می باشد و یک روکش سفید رنگ دارد. این مقوا به دلیل ساختاری که دارد بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی و مواد آرایشی بهداشتی به کار می رود. مقوای پشت سفید را می توانیم در بسته بندی های دستمال کاغذی و جعبه شیرینی نیز ببینیم. مقوای موج دار از یک لایه ی درونی و یک لایه ی خارجی تشکیل شده است و بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. مقوای اشتنباخ بیشتر برای کارهای هنری مورد استفاده قرار می گیرد. مقوای فابریانو همانند مقوای اشتنباخ در طراحی و نقاشی کاربرد دارد و با گرماژ بالا تولید می شود. معمولاً برای انواع جلد و کارت پستال از مقوای فابریانو استفاده می شود.

برای خرید انواع جعبه های بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!