امروز در بسته بندی انواع مواد غذایی، مواد آرایشی، بهداشتی و دارویی تماماً از جعبه استفاده می شود. نوع بسته بندی جعبه در فروش یک محصول تاثیر زیادی دارد. خریداران در نگاه اول به یک کالا می توانند در صورتی که طراحی و بسته بندی مناسبی داشته باشد جذب آن شوند. پس ظاهر و نوع بسته بندی کالا روی خریداران تاثیر فراوان دارد. هدف از به کار بردن انواع جعبه و بسته بندی، محافظت درست از کالا می باشد. یک جعبه در بسته بندی محصول باید به گونه ای باشد که به طور کامل محصول را معرفی کند و خصوصیات آن را نشان دهد. علاوه بر این ها جعبه بسته بندی باید کالا را کاملاً سالم نگه دارد و باعث افت کیفیت آن نشود. انواع مختلفی از جعبه در بسته بندی استفاده می شود که معمولاً با روش های متفاوتی تولید می گردند.

برای خرید جعبه بسته بندی دلخواه با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

جعبه های مقوایی در واقع یکی از متداول ترین روش های بسته بندی هر کالایی می باشند. از این جعبه ها برای بسته بندی کالاهای مختلفی استفاده می گردد. جعبه های مقوایی، به دلیل ساختاری که دارند مقاومت کمی در برابر رطوبت دارند به همین دلیل است که برای مواد غذایی استفاده نمی شوند. جعبه مقوایی یکی از ارزان ترین و سبک ترین نوع جعبه می باشد که بیشتر برای بسته بندی مواد آرایشی و دارویی به کار می رود. جعبه پلاستیکی، همان طوری که از نام آن مشخص است از جنس پلاستیک می باشد. استقامت و دوام این جعبه ها بسیار بالا است و بیشتر برای مواد غذایی کاربرد دارد، زیرا به خوبی کیفیت مواد غذایی را حفظ می کند.

جعبه های سخت نیز در جعبه سازی تولید می شوند که بیشتر برای لوازم دیجیتال و صوتی تصویری مثل: تلویزیون به کار می روند. جعبه های سفت و سخت در واقع مقاومت بسیار بالایی دارند و ضخامت آن ها بسیار بالا است. این نوع جعبه ها گران ترین نوع جعبه می باشند. نوع دیگری از جعبه بسته بندی، جعبه های دایکاتی هستند که برای استفاده ی آن ها قالب خاصی طراحی می شود. جعبه دایکاتی معمولاً ظاهر خیلی جذابی ندارند و به این دلیل این طور نام گذاری شده اند که برش این جعبه ها با کمک دستگاه های دایکاتی انجام می شود.

 

قیمت انواع جعبه در بسته بندی
قیمت انواع جعبه در بسته بندی

 

از نمونه این جعبه ها می توان به کارتن هایی که در اسباب کشی، بسته بندی لوازم خانه و کارتن های پستی به کار می رود اشاره کرد. جعبه لمینت، در واقع یکی از جذاب ترین جعبه های بسته بندی محسوب می شود که کیفیت بالایی دارد. این جعبه ها به دلیل چاپی که روی آن ها انجام می شود ظاهر زیبایی دارند و بیشتر مورد توجه تولید کنندگان هستند. جعبه هایی لمینت، در واقع دارای یک لایه لمینت هستند. از جعبه های لمینت بی بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی و لوازم برقی استفاده می شود.

قیمت انواع جعبه در بسته بندی

یکی از عوامل مهم در انواع جعبه برای بسته بندی قیمت آن می باشد. جعبه بسته بندی کالا نباید به گونه ای باشد که یک محصول را بیش از اندازه گران کند زیرا همان طوری که یک بسته بندی خوب می تواند نظر مشتری را جلب کند، قیمت آن نیز می تواند برای خرید مشتری تاثیر گذار باشد. عوامل مختلفی مثل نوع جنس جعبه، ابعاد بسته بندی، دستگاه چاپ، متریالی که برای آن استفاده می شود و تیراژ جعبه در قیمت کلی یک محصول تاثیرگذار است. انواع جعبه و بسته بندی تاثیر زیادی در فروش و بازاریابی یک کالا دارد. یک بسته بندی مناسب باید طوری طراحی شود تا بتواند نظر مشتری را به خود جلب کند. رنگ، شکل بسته بندی، جنس و طراحی آن تأثیر فراوانی جهت فروش کالا دارد. برای تولید انواع جعبه در بسته بندی تجهیزات و ماشین آلات خاصی مورد نیاز است.

انواع جعبه در بسته بندی از نظر شکل

انواع جعبه در بسته بندی از نظر شکل و اندازه در چندین نوع مختلف قرار می گیرند. جعبه های چاک دار ساده، این جعبه ها در واقع رایج ترین نوع جعبه در بسته بندی هستند که لبه های بالا و پایین آن ها یکسان است. جعبه های نیم چاک دار همانند جعبه های چاک دار هستند که لبه آن ها کوتاه تر است و از طرف بالا باز می شود. از این جعبه ها بیشتر برای اسباب کشی استفاده می کنند. جعبه های سینی شکل، همانطور که از نام آن ها مشخص است به شکل سینی مانند هستند و محصول کاملاً داخل آن قرار می گیرد و از بیرون کالا مشخص می باشد. از این جعبه ها بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی، نوشابه و آب های معدنی استفاده می شود.

جعبه های دایکات سفارشی بر طبق مشخصات و اندازه دقیق مشتری ساخته می شوند. معمولاً تولید کنندگان این جعبه ها را در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید می کنند. از جعبه دایکات سفارشی بیشتر برای اسباب بازی کودکان و محصولات آرایشی به کار می رود. جعبه غرفه ای روباز، این نوع جعبه ها به شکل ساده هستند که در زمان مونتاژ تا می شوند. از این جعبه ها بیشتر برای سازماندهی و نظم دهی محصول در فروشگاه ها استفاده می شود.

 

انواع جعبه در بسته بندی از نظر شکل
انواع جعبه در بسته بندی از نظر شکل

 

جعبه غرفه ای روباز بیشتر در داروخانه ها و فروشگاه های قهوه و چای کاربرد دارد. جعبه تلسکوپی در واقع به صورت دو تکه می باشد. از این جعبه به بیشتر برای جابجایی محصولات شیشه ای استفاده می شود. جعبه بایگانی دارای یک درب جدا و یا چسبیده می باشد که برای نگهداری اسناد، حساب ها، سوابق کارمندها به کار می رود. این جعبه ها مقاومت خوبی دارند و قیمت آن ها مناسب است. جعبه دایکات قفل شونده، در اداره پست برای جا به جایی کالاهای کوچک به کار می رود و یک جایگزین مناسب برای پاکت نامه می باشد. ویژگی خوبی که درباره آن ها وجود دارد این است سریع و راحت اسمبل می شوند.

برای خرید جعبه بسته بندی دلخواه با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!