جعبه سازی و چاپ دو رکن جدا نشدنی از هم دیگر در صنعت بسته بندی می باشد که کارایی بسیار زیادی دارند. جعبه سازی بخشی از صنعت تولید محسوب می شود که طی آن با به کارگیری ماشین آلات، دستگاه ها و ابزارهای مختلف محصولات و جعبه های کارتنی، مقوایی و چوبی طراحی و تولید می کنند. از این رو جعبه سازی در بسته بندی نقش پر رنگی ایفا می کند. خود بسته بندی می تواند با استفاده از ابزارهای کاغذی، پلاستیکی، شیشه ای و …. انجام شود، اما صنعت جعبه سازی جعبه های مقوایی را با توجه به بسته بندی محصول مد نظر تولید می کند. در واقع این صنعت با توجه به نیاز بازار و صنایع وارد عمل شده و به آن ها کمک می کند.

برای خرید انواع جعبه های بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

از این رو می توان دریافت که جعبه سازی فقط مختص به تولید، چاپ و بسته بندی نیست، بلکه جعبه سازی تمامی فرآیندهای بسته بندی کالا را شامل شده و می توانید برای ساخت آن از یک بخش جدا استفاده کنید. در ادامه نکات بسیاری در مورد جعبه سازی و چاپ به شما می گوییم پس با مجموعه جعبه سازی مسترپک همراه باشید.

 

نحوه انجام جعبه سازی
نحوه انجام جعبه سازی

 

نحوه انجام جعبه سازی

با توجه به موارد گفته شده جعبه سازی با توجه به مواد اولیه، جنس و تعداد آن ها با روش های متفاوت صورت می گیرد و همین طور برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان این وسایل از اهمیت بالایی برخوردار است. کیفیت این جعبه ها باید از مقاومت زیادی برخوردار باشند تا بتوانند از محصولات گوناگون مقابله کنند. با توجه به بسته بندی کردن کالاها، جعبه سازی می تواند با استفاده از کاغذ، چوب و پلاستیک انجام شود، اما عموما با توجه به انعطاف پذیری بالای جعبه های مقوایی و کارایی آن ها برای چاپ، از این جعبه ها بیشتر استفاده می شود. به صورت خلاصه جعبه سازی و چاپ با استفاده از مواد اولیه در متدهای گوناگونی تولید می شوند.

جعبه سازی و کارتن سازی

جعبه سازی و کارتن سازی با هم دیگر ارتباط نزدیکی دارند. کارتن ها دنیای گسترده ای داشته که در حال حاضر برای جابه جایی هر چند کوتاه، هم از آن ها بهره می گیرند تا محصول دچار هیچ مشکلی نشود. از متدهای جعبه سازی و زیرشاخه های آن کارتن سازی است.

 

جعبه سازی و کارتن سازی
جعبه سازی و کارتن سازی

 

اهمیت چاپ در جعبه سازی

جعبه سازی و چاپ با هم دیگر در یک موضوع گنجانده می شوند، چون که ما امروزه کم تر شاهد کارتن یا جعبه های بدون چاپ هستیم. صنعت چاپ خودش به تنهایی یک بستر گسترده است و زمانی که با کارتن سازی یا جعبه سازی ادقام می شود نقش پر رنگ تری ایفا می کند.
جعبه سازی و چاپ برای تولیدی ها و شرکت های مختلف نقش پر رنگی دارد، با جعبه سازی می توان محصولات را در جای مشخص و مقاوم قرار دارد، در صورتی که با چاپ می توان نام محصول، برند، شرکت سازنده، محتویات و …. را روی آن مشخص کرد.
کسب و کارهایی که می خواهند موفق شوند باید بخش مهمی از کارشان را به جعبه سازی و چاپ اختصاص دهند تا مشتریان از کیفیت کاری که ارائه می دهند راضی باشند، امروزه اگر شما بهترین محصولات را هم عرضه کنید، اما آن ها را سالم به دست مشتریان نرسانید فایده ای ندارد.

 

اهمیت چاپ در جعبه سازی
اهمیت چاپ در جعبه سازی

 

انواع جعبه ها

در جعبه سازی شاهد یک سری جعبه ها می باشیم که کارایی و استفاده زیادی دارند که برخی از آن ها به شرح ذیل هستند:

جعبه مقوایی

اگر در دنیای جعبه ها تحقیق کرده باشید، حتما نام جعبه مقوایی را شنیده اید، جعبه مقوایی یک محصول با کیفیت و با قابلیت چاپ خوب است که محبوبیت زیادی دارد. جعبه مقوایی یک سری مزایا و برتری های زیادی دارد که یکی از آن ها در کنار مقاومت بالا، محیط زیست پذیر بودن آن است. این جعبه از کرافت بدون روکش تولید می شود که برای محیط زیست خطری نداشته و قابلیت بازیافت و برگشت مجدد به چرخه را هم دارد. اما مقاومت کم تر نسبت به سایر جعبه ها سبب شده است تا در حال حاضر جعبه مقوایی برای مواد غذایی یخ زده کم تر به کار رود.

جعبه راه راه

جعبه های راه راه نوع دیگری هستند که در صنعت جعبه سازی و چاپ به آن ها مقوا می گویند. جعبه های راه راه در بسته بندی کفش به کار می روند.
مواد اولیه در تولید آن به کار می رود، از کاغذهای بازیافت شده ای هستند که با ماشین آلات مخصوص و دقت بالا ساخته می شوند. این مدل کارتن ها را می توان پس از استفاده مجدد بازیافت کرد که همین نقطه قوتی برای آن هاست. جعبه های راه راه می توانند به صورت یک طرفه، دو طرفه، دیوار سه تایی و دیوار دو قلو باشند که با توجه به نیازتان می توانید یکی از آن ها را استفاده کنید.

جعبه لمینتی

یکی دیگر از محصولات محبوب و پر استفاده در صنعت جعبه سازی و چاپ همین جعبه های لمینتی باشند که مقاومت زیادی نسبت به سایر کارتن ها داشته و از کیفیت خوبی بهره مند هستند. لیمنت ها می توانند براق و مات باشند و با استفاده از یک دستگاه مخصوص فرآیند تولید آن ها، انجام می گیرند. ویژگی دیگری که این محصولات دارند این است که ورقه ورقه بوده و در برابر گرد و خاک مقاومت بالایی از خودشان نشان می دهند.
از طرفی لازم به ذکر است که زیبایی ظاهری آن ها هم سبب شده تا بسیاری از تولید کنندگان از آن ها در جنبه های مختلف استفاده کنند. از جعبه لمینتی برای بسته بندی کردن لوازم مختلف مثل، آرایشی، بهداشتی، میوه، کیک، لوازم برقی و ….. استفاده می شود.

جعبه های دایکاتی

در دنیای جعبه سازی و چاپ کارتن هایی که به صورت عادی نیستند، جعبه دایکاتی می گویند. معنی از عادی نبودن نحوه طراحی آن هاست. از جعبه های دایکاتی برای بسته بندی لبنیات، موز، لوازم خانگی و… استفاده می شود. نحوه تولید آن ها به این صورت است که از کارتن های دایکاتی برای آن ها بهره می گیرند و بیشتر برش ها با استفاده از یک دستگاه صورت می گیرند که به یک اندازه دقیق و یک دست است.

برای خرید انواع جعبه های بسته بندی با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!