بازار جعبه مقوایی در تهران

بازار جعبه مقوایی در تهران

بازار جعبه مقوایی در تهران

برای سفارش انواع جعبه های مقوایی از بازار جعبه مقوایی در تهران با شماره های زیر تماس بگیرید :

برای تماس کلیک کنید - 02177615778

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

جعبه با ارزش ترین وسیله برای ارتباط با مخاطب است
در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری بسته بندی با ارزش ترین وسیله برای ارتباط با مخاطب است و طراحان به قدرت طراحی و دیزاین آگاهی پیدا کرده اند و دانستن این نکته برای آنها مسئولیت به همراه می آورد تا بار دیگر از طريق خلاقیت و استعدادهایشان، ارزش روزافزون دیزاین و طراحی را در تجارت اثبات کنند. در مبحث بسته بندی تخصص های بسیاری دخیل اند که هریک از اهمیت خاصی برخوردار است؛ برای مثال بازاریابی، برنامه ریزی، تدوین راهبرد، تحقیق، روان شناسی، هنر، طراحی صنعتی، گرافیک، عکاسی، جامعه شناسی، مهندسی، تولید، پخش، وتوزيع. استفاده از همه این تخصص ها در کنار هم موجب می شود که طراحی بسته بندی به شکلی موفق صورت گیرد. در واقع عوامل بسیاری هستند که بر روی محصول نهایی تأثیر می گذارند. بسیاری از شرکت ها به بسته بندی به عنوان پیام رسان برند به مصرف کننده و مخاطب نگاه می کنند. هر بسته را همه مخاطبان یک برند خواهند دید، از این رو همه برندها در مسیر توسعه دائم محصولات و خدمات خود، به شیوه های خلاقانه و متفاوت ، سعی در حضور هرچه متفاوت تر در بازار دارند. بشر از دیدن ایده ها و تجربیات جدید به هیجان می آید. این نکته حتی در مورد خرید یک محصول جدید، گشت و گذار در اینترنت با سفر به یک مکان جدید نیز صادق است. همه ما از کشف کردن و دستیابی به تجربیات نو لذت می بریم و این عامل است که نیاز به تغییرات را در ما برمی انگیزد. در واقع خلاقیت بخشی از فرایند کشف کردن است و افرادی که با هوشمندی و تخصص دست به کار خلاقانه زده اند، آن را به منصه ظهور رسانده اند.

فرهنگ پیوسته در حال تکامل است و زبان بصری بیانگر خواسته عموم در هر بازه زمانی خواهد بود و ما به عنوان طراح، خالق و به وجود آورنده فرم های جدید و شکل دهنده به اطلاعات بشر هستیم. اگر به بسته بندی های ماندگار در طول تاریخ دقیق تر بنگریم، خواهیم دید که آنها همیشه بر پایه طراحی نوآورانه و خلاقیت استوار بوده اند. این در واقع به معنای تلفیق هنر و علم است که بسته بندی ماندگار را به وجود می آورد: قدرت تحقیق، بررسی و تبدیل یافته ها به بیان تصویری موفق. در این کتاب ما روش های رسیدن به موفقیت در این زمینه، از آماده سازی بریف و راهبرد گرفته تا فرایند خلاقیت، اجرا و تولید را مورد بحث قرار خواهیم داد.

بازار جعبه مقوایی

بسته بندی در گذر زمان کنجکاوی و خلاقیت موجب توسعه کیفیت زندگی بشر شد و کنکاش و تلاش برای کشف ناشناخته ها موجب شد تقاضا برای کالاها بالا رود. کالاهایی مثل ادویه جات، ابریشم، عطر، چای، قهوه، شکلات و … باید مسیرهای طولانی را طی می کردند. با توجه به امکان حمل ونقل و ارسال کالاها به مکان های مختلف ، اقتصاد رشد کرد و جوامع شکوفا شدند و این امر موجب تکامل سیستم های اقتصادی شد. مصریها استفاده از شیشه را توسعه دادند و اولین ظروف شیشه ای را در اختیار ما قرار دادند. قرنها بعد ونیزی ها این تکنیک ها را توسعه دادند که این امر، رمز موفقیت آن ها در تجارت شد.

در حدود سال ۱۶۰۰ میلادی، تجارت قلب اقتصاد شد و قابلیت تولید و پخش و انبار کردن داد موجب رده بندی جوامع گردید. بدون شک بسته بندی در اوایل قرن شانزدهم میلادی نقش منی پیدا کرد و ظروف، شیشه ها و جعبه ها حکم ارزش افزوده برای کالاها را پیدا کردند. در زمان ناپلئون امکان نگه داری غذاها برای مدت طولانی میسر شد و این کار به ارتش فرانسه این قدرت را داد که نیروهایش با سرعت بیشتری جابه جا شوند و در مکان های مختلف بدون دغدغه و نگرانی از نظر تأمین غذا، نقل مکان کنند. نیکلا أيت Nicola Appet درهایی را برای شیشه های مربا اختراع کرد که نفوذ هوا به آنها غیرممکن بود. این اختراع در سال ۱۸۱۰ ثبت شد. در همان دوران در انگلیس قوطی کنسرو وارد بازار گردید و همچنان امکان نگهداری غذا برای مدت طولانی میسر شد و این نقطه قوتی گردید تا ویژگیهای حمل ونقل، توزیع و انبارکردن غذا به صورت بالقوه باعث برتری راهبردی بین جوامع شود. ابتدا در جنگ ها از کنسروها استفاده شد، قبل از اینکه در دسترس عموم قرار بگیرد. سرانجام این تغییرات موجب شهری شدن جوامع گردید و بار دیگر بسته بندی باعث تحول جوامع شد.

تکامل بسته بندی: محصول یا بسته بندی؟

در بازار جعبه مقوایی در تهران همواره در طول تاریخ هرچیزی که محتوا را نگه داری و محافظت می کند، بسته بندی نامیده شده است صد سال پیش از میلاد مسیح، چینی ها از برگ های شاتوت برای بسته بندی غذا استفاده می کردند. بشر در ابتدا از ظروف سفالی، پوست حیوانات، صدف ها و برگ ها برای بسته بندی استفاده می کرده است. با رشد جوامع و فرهنگ ها و افزایش اهمیت ارتباطات، استفاده از کلمات و آیکون ها موجب هویت بخشی به پیکره بسته بندی شد. همچنین با تغییر کاربرد، تعریف بسته بندی از استفاده ساده و اولیه به یکی از ابزارهای بازاریابی تغییر پیدا کرد و بسته از یک شیء به یک کالای پیچیده تهیه شده از مواد با کیفیت و فناوری بالا با فرم و شکل های غیرقابل تصور تبدیل شد. همچنین بسیاری از اختراعات موجب رشد، توسعه و کاربرد بسته بندی شدند.

واژه پکیج به معنای «ظرف یا دربرگیرنده» و پکیجینگ به معنای ظرفی که دربرگیرنده و حاوی اطلاعات نوشتاری در ارتباط با محتواست تغییر پیدا کرد. ا این تغییر در قرن نوزدهم اتفاق افتاد که موجب رشد برندها نیز شد و بسته بندی به عنوان مهم ترین ابزار بازاریابی مطرح شد. بازاریابی نیز یکی از مهم ترین همراهان و مکمل های بسته بندی است. تکمیل و توسعه بسته بندی نقش بزرگی در پیشرفت نوع بشر داشت. در نگاه ما به بسته بندی، تعریف های جدیدی شروع به شکل گرفتن کردند: بازار جعبه مقوایی در تهران بسته بندی و جعبه سازی به عنوان یک نوع ضمانت و گارانتی برای محصول دربرگیرنده، نحوه قرار گرفتن آن در قفسه، چگونگی عملکرد بسته بندی برای مراقبت از محصول در مقابل عوامل محیطی و جابه جایی در جوامع امروزی، انسان ها فراتر از جوانب کاربردی به بسته بندی نگاه می کنند؛ مثلا اینکه چه احساسی در ما ایجاد می کند؟ امروزه تصویرها به نیرویی هدایت کننده در بسته بندی و برندینگ تبدیل شده اند. گذار از تصویرهای صرفا کاربردی به تصویرهایی که احساس و ذهن را درگیر می کنند. بسته بندی به برندی که در مورد آن صحبت می کند و به مشتری که از طریق گرافیک و المان های بصری ترغیب می شود، خدمتی ویژه را ارائه میدهد. با گذر زمان و تغییر شیوه زندگی انسان ها، موارد کاربردی بسته بندی به تغییر نیاز پیدا میکند.

عوامل موثر در جعبه سازی و بسته بندی

حس اطمینان و اعتماد به محصولات بسته بندي شده. انقلاب صنعتی قرن نوزدهم میلادی باعث جابه جایی بیشتر انسان ها از مزارع به شهرها شد. انسان ها جوامع کوچک خود را رها کردند، جایی که همسایگان خود را می شناختند و نیازهایشان را از خرده فروشان محلی تأمین می کردند. آنها کشاورزی را رها کردند و آماده کارکردن در کارخانه ها شدند که باعث به وجود آمدن فضایی برای شکوفایی بسته بندی و مردمی شدن برندها مثل شرکت کواکر و لکوکا و … شد. بعدها تبلیغات نقش اساسی برای شخصیت دادن به این برندها بازی کرد.
در حدود سال ۱۸۰۰ میلادی محیط هایی که از نظر بهداشتی آلوده بودند، حس اعتماد به غذاهای بسته بندی شده را افزایش دادند و قوطی ها، بسته بندی ها و شیشه ها به گرافیک جذاب همراه با آیکون هایی که اطمینان و ایمنی را به مصرف کننده القا می کردند نیز آراسته شدند.
در سال ۱۸۵۸ میلادی، در نیویورک، آلودگی شیر فراگیر شد. برند گال بُردن به این دلیل که ۱۶۱ کیلومتر با شهرفاصله داشت و امکان حمل ونقل شیر از کارخانه تا شهر در مدت زمان نسبتا کوتاهی میسر بود، باعث اعتماد مشتریان شد؛ چون محصولات این کارخانه به راحتی قابلیت توزیع داشتند و مشتریان از سالم بودن شیر مطمئن بودند. این قبیل اتفاقات باعث شد مصرف کنندگان احساس امنیت و اعتماد بیشتری نسبت به محصولات بسته بندی شده پیدا کنند. تقاضای زیاد موجب ابتکارات نوین شد.


یکی از اختراعاتی که تأثیر زیادی در محبوبیت انواع کنسروها در میان جوامع داشت، اختراع در بازکن کنسرو در سال ۱۸۶۵ بود که باعث اوج فروش کنسروها شد. شهر نشینی و صنعتی شدن در اوایل قرن بیستم میلادی ، بازار جعبه مقوایی در تهران تغییراتی اساسی در نقش فروشنده اتفاق افتاد. تا قبل از آن، مشتریان کالاها را به طور مستقیم از فروشنده تقاضا میکردند و آن را تحویل می گرفتند و امکان اینکه بتوانند قبل از خرید، بسته را بررسی کنند وجود نداشت. با راه اندازی فروشگاه های جدید، و تعبیه راهروها و طبقات در آنها، برای مشتری حق انتخاب آن چیزی که جستجو می کرد و می خواست فراهم شد. مشتری می توانست محصول مورد نظر خود را بردارد و قبل از خرید با آن تعامل داشته باشد.

به این طریق بسیاری از موانع بین تولیدکننده و مصرف کننده برداشته شد و این موجب شد محصولات مشابه در طبقات فروشگاه ها در کنار هم قرار بگیرند و بین محصولات و برندها رقابت ایجاد شود. با این اتفاق، بسته بندی اهمیت ویژه ای پیدا کرد و به یک فروشنده بیکلام (صامت) تبدیل شد. در سال ۱۹۷۳ میلادی برای اولین بار از بارکد بر روی بسته آدامس استفاده شد. با اهمیت یافتن نقش بسته بندی، صنایع مربوط به آن مثل ابزار بازاریابی، ارتباط با مشتری، طراحی صنعتی و گرافیک، حرفه های تجاری ای بودند که کاملا تثبیت شدند و رونق پیدا کردند.

افزایش رقابت

در دهه ۱۹۶۰ میلادی، بازار جعبه مقوایی در تهران پیشرفت روزافزون وجهه و تصویر برند به عنوان راهی برای تمایز محصول از رقبا شناخته شد که مدام در حال افزایش بودند. بسته بندی همیشه وسيله ارتباطی مؤثری برای ارائه تصویر برند بوده است و حتی امروزه نیز راه تکامل خود را می پیماید و بیش از پیش عواملی وجود دارند که در موفقیت و تأثیرگذاری آن دخیل اند. امروزه از تحقیقات بازار بر اساس رفتار مصرف کنندگان، همراه با تجزیه و تحلیل روان شناختی و جامعه شناسی برای مشخص کردن جایگاه برند و تجدید نظر در مورد بسته بندی استفاده می شود. نتیجه طراحی به صورتی خواهد بود که مصرف کننده بی تفاوت از کنار آن طرح و بسته نخواهد گذشت. بسته بندی می تواند آن قدر قوی باشد که حتی ابزاری برای شناسایی برند شود.

طراحی بسته بندی در بازار جعبه مقوایی در تهران پیش از اینکه تنها برای توزیع، ذخیره سازی و فروش مفید باشد، در راستای متقاعد کردن مصرف کنندگان برای خرید نقش مهمی ایفا می کند. بسته بندی پیوسته در حال رشد و تغییر است که در زمینه مواد اولیه و چاپ برای پاسخگویی به نیاز مشتریان و شیوه زندگی آنها از نوآوری های جدید استفاده می کند. با گذر زمان مدیران برندها و بازاریابان به تاثیر بسیار زیاد بسته بندی در خرید، بیش از پیش آگاهی پیدا کرده اند. گاهی برندهای نوپا برای جلب توجه مخاطبان ریسک هایی در این زمینه میکنند که در بسیاری از موارد باعث جلب نظر و استقبال مصرف کنندگان می شود، زیرا این نوع بسته ها از نظر آن ها سرگرم کننده و جذابند. با توجه به اینکه سازمان های متعددی تأثیر مثبت بسته بندی خلاق و هویت یکپارچه را در فروش و توسعه محصول دیده اند، در حال حاضر طراحی بسته بندی یکی از عوامل تاثیرگذار در بازاریابی است و به عنوان ابزاری ارتباطی شناخته می شود که پیام برند را به طور مستقیم به خریدارها می رساند. از نظر بسیاری از مصرف کنندگان، برند نقطه مرجعی برای انتخاب محصول است که موجب اعتماد آنها به محصول می شود.

در بازاریابی، بسته بندی ابزاری بسیار مهم و کم هزینه است؛ ابزاری تبلیغاتی است که بیشترین تأثیرگذاری و دوام را دارد و باید مصرف کننده را هم از نظر احساسی و هم انتظارات کاربردی، قانع کند. یک بسته بندی موفق برای مصرف کننده محاسنی دارد؛ مثلا از نظر ارگونومی کاربردی است، در دست گرفتن آن راحت است، از نظر احساسی حس اعتماد را در مخاطب به وجود می آورد و موجب می شود حس های خوب در او شکل بگیرند؛ از جمله: سلامتی، تغذیه سالم یا اشتها.

چهار عاملی که موجب موفقیت بسته بندی می شوند به شرح زیرند:

1 – سادگی روش ارتباطی با مصرف کننده تا حد امکان
2 – افزایش تاثیرات بصری از طریق برندینگ،عکاسی و گرافیک
3 – نشان دادن دی اِن اِی برند با به نمایش گذاشتن جوهر برند
4 – خلاقیت و نوآوری

برای سفارش انواع جعبه های مقوایی از بازار جعبه مقوایی در تهران با شماره های زیر تماس بگیرید :

برای تماس کلیک کنید - 02177615778

برای تماس کلیک کنید - 02177619027