قیمت جعبه مقوایی

قیمت جعبه مقوایی

قیمت جعبه مقوایی ( تماس با مستر پک : 02177619027 – 02177615778 )

در روش طراحی با استفاده از هویت یکپارچه و تثبیت شده یا یونیفرم، کالاهای مختلف یک تولید کننده را مرتبط به هم معرفی کرده و از شهرت و اعتبار محصولات خوشنام قبلی برای کالاهای جدید بهره می گیرند. بسته بندی هایی که با استفاده از هویت یکپارچه طراحی شده اند، همانند یونیفرم متحد الشکل یک واحد نظامی، با وجود تفاوت های ریز و درشت در یک نگاه، یکسان و مرتبط به یکدیگر به نظر می آیند. خریداران با دیدن محصولاتی که در طراحی آن ها روشی مشابه به کار بسته شده، در می یابند که آن کالاها از کیفیتی مشابه و تولید کننده یا پشتیبان مشترکی برخوردارند. با به کارگیری در سطح وسیع و استمرار در استفاده از هویت به هم مرتبط، پس از مدتی یونیفرم، مانند یک نشان، همزاد این تولیدات شده و در ذهن مردم تثبیت خواهد شد.

در طراحی جعبه سازی و کارتن سازی ، بسته بندی های مختلف محصولات مختلف و متنوع یک تولید کننده ، قیمت جعبه مقوایی ،هنگامی که از یونیفرم بهره می گیرند،با وجود تفاوت های کم و بیش محصولات ،از مجموعه ی عناصری ثابت استفاده میشود. به عنوان مثال یکی از عناصر طراحی مانند رنگ، لوگو، فرم، تصاویر، ترکیب بندی، شیوهی طراحی یا مواد و مصالح را همواره ثابت نگه داشته و سایر عناصر را تغییر می دهند. میزان تغییرات باید در حدی باشد که هر بسته بندی از دیگری باز شناخته شود و ارتباط بین محصولات مختلف، گسسته نشود. طراحی جعبه سازی مجموعه ای از کارها با استفاده از روشی ثابت و هویتی یکپارچه با یونیفرم،از پرطرفدار ترین روش های طراحی در گرافیک و تبلیغات امروز است و به ویژه در طراحی جعبه های مقوایی و جعبه های لمینتی کاربرد فراوان پیدا کرده است.

گاهی سعی طراح بر آن است که بین کالاهای مختلف، در ذهن بیننده نوعی ارتباط به وجود آورد. اغلب چنین ایده ای از طریق معرفی و نمایاندن شهرت و خوشنامی کالاهای وابسته به هم و یا پدید آورنده ی آنها صورت می پذیرد. استمرار در معرفی تولید کننده، برای ایجاد هویت خاص کالا، مردم را علاوه بر استفاده از کالای مورد نظر، به استفاده از محصولات دیگر آن تولید کننده ترغیب می کند. به این ترتیب مجموعه ای از محصولات، طرفداران متعصب و مصرف کننده ی دائمی می یابند و منافع بسته بندی از فروش همان کالا فراتر خواهد رفت. از این رو بسیاری از طراحان در طراحی بسته های مختلف محصولات متنوع یک تولید کننده، با وجود تفاوت های کم و بیش آنها، از مجموعه ی عناصری ثابت و نیز از نوعی هویت یکپارچه و تثبیت شده استفاده می نمایند. به عنوان مثال رنگ، فرم، شیوه ی طراحی یا مواد و مصالح را همواره ثابت نگه داشته و سایر عناصر را تغییر می دهند. اصرار در به کار بردن این عناصر ثابت، و تغییرات محدود در طراحی بسته های وابسته به هم، منجر به شناخته شدن سریع کالا و کسب اعتبار و تثبيت هرچه بیشتر آنها در ذهن مردم خواهد شد.

اگر یک جعبه هاردباکس یا جعبه مقوایی و یا یک بسته بندی درست طراحی شده باشد، به خوبی مشخص می کند که خریداران و مصرف کنندگان واقعی کالا چه کسانی می توانند باشند. طراحی با استفاده از هویت یکپارچه و تثبیت شده یا یونیفرم، از پرطرفدارترین روش های طراحی در جهان تبلیغات و بازاریابی است. در این روش کالاهای مختلف یک تولید کننده را مرتبط به هم معرفی کرده و از اعتبار، شهرت و خوشنامی محصولات شناخته شده ی قبلی، به کالاهای جدید و نوظهور وام میدهند. بسته های مبتنی بر هویت یکپارچه، همانند یونیفرم متحدالشکل کارمندان یک مؤسسه یا یک واحد نظامی، که با وجود تفاوت های ریز و درشت در یک نگاه کلی یکسان و مرتبط به هم به نظر می رسند، گروهی از کالاها را به هم مرتبط می سازد. مخاطبان با دیدن مجموعه ای از محصولات که از یک روش کلی در طراحی آنها پیروی شده، به این نکته پی می برند که آنها از کیفیتی مشابه و تولید کننده یا پشتیبان مشترکی برخوردارند. حتی برخی از فروشگاه های بزرگ یا زنجیره ای، بسته بندهای خاص فروشگاه خود را تدارک می بینند تا از این طریق نوعی هویت برای فروشگاه خود ایجاد کرده و به کالاهایی که از تولید کننده های متفاوت توسط آنها عرضه می شود، اعتبار و اهمیت بدهند. در این بسته ها نیز نوعی هویت یکپارچه یا یونیفرم، عامل وحدت و ارتباط بین کالاهای مختلف است که به جای تولید کننده و پدید آورنده پشتیبان و ارائه دهنده ی کالا را مشخص می کند.

برخی از اشکال کارتن سازی و جعبه سازی ، مجموعه ای از مواد اولیه، فرم، ساختار و اندازه ای ثابت هستند، که طی زمانی طولانی برای محصولاتی خاص به کار رفته اند و اکنون خود به خود هویت آن محصولات را ارائه می دهند. یکی دیگر از روش های واحدهای فروش برای جلب نظر خریداران، حتی در فروشگاه های نه چندان بزرگ، استفاده از ساک های خرید با طرح و مشخصات یکسان است. این کار نوعی هویت یا اعتبار را برای کل اجناس یک فروشگاه به ارمغان می آورد. علاوه بر آن خریداران، با به همراه داشتن این ساک ها، ضمن تبلیغ برای فروشنده، مشتریان جدید و شهرت بیشتر را به همراه خواهند آورد. در واقع ساکها یا کیسه های خرید و پاکت های تبلیغاتی افزون بر مصرف تبلیغ ی، می توانند عامل ایجاد هویتی یکپارچه و اعتباری یگانه برای فروشگاه و محصولات خریداری شده از آن گردند. در طراحی و تولید ساک های خرید و شاپینگ بگ ها باید توجه طراحان تا حدودی به همان مطالبی که در طراحی و تولید بسته های دیگر نظیر بسته بندی های مادر، ثانویه و طراحی بسته بندی هایی با هویت یکپارچه، در نظر گرفته می شود، معطوف گردد. با این تفاوت که هویت ایجاد شده از طریق این ساکها هویت و تشخصی یکپارچه برای فروشگاه یا پشتیبان و ارائه دهنده کالاست و کمتر نیازی به معرفی یک کالای خاص احساس می شود. همچنین ساختارهای این ساکها از تنوع زیادی مانند بسته بندی های دیگر برخوردار نیستند و در ابعاد و اندازه نیز محدودیت هایی دارند.

توجه طراحان جعبه سازی به ویژگی هایی مصرف کنندگان چون جنسیت، سن ، قیمت جعبه مقوایی ، موقعیت اقتصادی و اجتماعی و نیاز های گروهی و روحیات آنان ، دروازه ی ورود به موفقیت کالا ، در بازار فروش است . هر مصرف کننده ای دوست دارد کالایی را بخرد که درست مطابق با نیاز و ویژگی های او تولید شده باشد.
کالاهایی که ادعای تاثیر اعجاب آور در زندگی دارند، چنانچه در طراحی جعبه سازی فاقد هویتی باشد که آن را با اهمیت جلوه داده و محصول و اعتبارش را به گذشته پیوند دهد، در بازار فروش نخواهد بود . حتی شاید بخشی از تاثیر چنین محصولاتی مرهون هویت بخشی و نوع ارایه آن هاست. بسیاری از فروشگاه ها ساک های خرید زیبا و جذابی را، با طرح و مشخصات یکسان و به رایگان در اختیار مراجعین قرار میدهند. این کار علاوه بر تسهیل حمل تعدادی از محصولات خریداری شده، نوعی هویت یا اعتبار را برای تمامی کالاهای آن فروشگاه به دنبال می آورد. همچنین خریداران هنگام همراه داشتن این ساکها با نوعی تبلیغ غیر مستقیم، سبب تبلیغ و شهرت بیشتر برای فروشنده و جلب مشتریان جدید خواهند شد. بنابر این ساکها یا کیسه های خرید می توانند به عنوان عاملی تبلینی، موجب ایجاد هویتی یکپارچه و اعتبار بخشی به فروشگاه، پشتیبان و یا محصولات خریداری شده گردند.

جهت گرفتن قیمت جعبه مقوایی و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید :

برای تماس کلیک کنید - 02177615778

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

در طراحی پاکت های خرید، توجه طراحان باید تقریبا به همان مطالبی که در طراحی جعبه ها با هویت یکپارچه در نظر گرفته می شود معطوف گردد. اولین گام در طراحی، پس از درک موضوع و مخاطب ، خلق اتود های مختلفی با افکار و ایده های مشخص و مرتبا با موضوع کار است. هویت یکپارچه ممکن است نه برای محصولات یک تولید کننده، بلکه برای پدیدآورندگان مختلفی که در یک کشور یا منطقه ای خاص به تولید می پردازند شکل گیرد. به عبارت دیگر هویت تعریف شده برای محصولات علاوه بر آنکه به معرفی خود آن کالاها می پردازد، ممکن است در کنار آن هویتی ملی یا منطقه ای را نیز نمایان سازد، در این باره نظریات متفاوتی مطرح است، یک دیدگاه خواستار آن است که فرهنگ و هویت ملی در همه جا با حساسیت دنبال شود و بر حفظ و اشاعه ی خصوصیات و اصالت های ملی و اعتقادی اصرار می ورزد. آنها می خواهند هویت ملی بسته ها به وضوح قابل درک باشد و معتقدند بسته بندی محصولی از ایران یا هندوستان، باید با بسته بندی اروپایی یا آمریکایی همان محصول تفاوتهای آشکار داشته باشد، چرا که خاستگاه های این دو متفاوتند.

ارائه ی نوعی از هویت ملی یا محلی در مرغوب و با اصالت نشان دادن و قیمت جعبه مقوایی محصولاتی چون زعفران یا گز اهمیت دارد و تأکید بر هویت ملی در استقبال از این کالاها مؤثر است، در این حالت استفاده از نقش مایه ها، علائم و تصاویر سنتی ارزشمند و کارآمد است، اما شاید برای بسته بندی یک قطعه ی صنعتی مدرن، یا برای معرفی کالایی چون یک لیوان بلور ساخت ایران، این کار چندان مهم نباشد. طراحان و تولید کنندگان باید با شناخت ویژگیها و هویت محصولات و در نظر داشتن پیشینهی ذهنی خریداران، به طراحی و خلق یک بستهی جدید بپردازند. اما گروهی دیگر برآنند که با توجه به پدیده ی روزافزون جهانی شدن، نیازها و سلایق مردم جهان تا حد زیادی به هم نزدیک شده و اکنون با نوعی سلیقه و زیبایی شناسی مشترک در جهان روبرو هستیم آنها اعتقاد دارند که کاهش تفاوت در روش زندگی مردم جوامع مختلف و تأثیر رسانه های جمعی در افکار عمومی، سبب شده مردمی با فرهنگ ها، خاستگاهها و موقعیت های متفاوت جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی، نیازهای یکسان داشته باشند. آنها می گویند امروزه تا حدودی همان کالاهایی که در تهران مورد پسند جوانان است، به عنوان مثال در مراکش و نیویورک نیز پذیرفتنی است. از این رو آنها اعتقاد دارند که در طراحی بسته های مختلف با اهداف و خاستگاه های گوناگون نباید چندان تفاوتی قائل شد.

تمرکز بیش از حد بر هر دو دیدگاه، حکایت از خامی و سطحی نگری دارد. به نظر می رسد در مورد ایجاد هویت ملی ی جهانی در طراحی بسته بندی ها به جای توجه به ذهنیات و خواسته های سفارش دهندگان باید به ذهنیات و نیازهای مصرف کنندگان اندیشید. تأکید بر خصوصیات و هویت ملی یا محلی و استفاده از عناصر شناخته شده ی ملی یا سنتی، زمانی لزوم می یابد که خود محصولات جنبه ای ملی یا سنتی داشته باشند. نمایش نوعی از هویت ملی یا محلی در اصالت و مرغوبیت محصولاتی چون شکلات سویسی یا زعفران و پسته ی ایرانی تأثیرگذار است یا گز اصفهان و قیمت جعبه مقوایی به دلیل حسن شهرت باید با سنت های ارائه این کالا اتصال داشته باشد و تأکید بر هویت ملی یا محلی می تواند در میزان استقبال از آن مؤثر باشد. آیا بسته بندی و جعبه محصولی و قیمت جعبه مقوایی چون چای تولید شده ایران یا هندوستان ، به دلیل خاستگاه مختلف ، باید با هم تفاوت هایی آشکار داشته باشند؟ و در طراحی و ساخت جعبه های مقوایی با تولید کنندگان و خاستگاه های گوناگون ، باید از عناصر متفاوتی که معرف هویت ملی یا محلی تولید کننده باشد استفاده کرد؟ یا به دلیل آنکه ماهیت هر دو کالا یکی است می توان از روش ها و عنصر واحدی سود بُرد؟ اگر موضوع جعبه سازی کالای صنعتی یا محصولی مدرن باشد که چندان سابقه ی تولید ملی ندارد ، چطور؟

شناخت ویژگیها و هویت محصول همراه با در نظر داشتن روانشناسی خریداران در بازار هدف، باید در کانون توجه طراحان بسته بندی قرار گیرد. آنان باید بتوانند توازن صحیحی میان استفاده از عناصر سنتی، با رنگ و بوی ملی یا محلی، و استفاده از روش های مدرن و جهانی طراحی برقرار کنند و همراه با در نظر داشتن مسئولیت و تعهد هنری در حفظ و اشاعه ی ارزشها و سنت ها، فراموش نکنند که هدف اصلی طراح بسته بندی فروش بهتر و نمایاندن صحیح محتوی به مخاطبین است.
هرگونه افراط در به کار بردن مجموعه ای از عناصر در طراحی، اگر هم در زمانی برای مصرف کنندگان با اهمیت و جالب توجه باشد، به تدریج ملال آور شده و پس از مدتی تأثیر عکس می یابد . گروهی می خواهند قیمت جعبه مقوایی هویت ملی بسته ها آشکارا قابل رؤیت باشد؛ آنها معتقدند نشان دادن فرهنگ و هویت ملی باید در همه جا با حساسیت دنبال شود. اما گروهی دیگر با توجه به پدیدهی روز افزون جهانی شدن، اعتقاد دارند نیازها و سلایق مردم جهان تا حد زیادی به هم نزدیک شده و اکنون با نوعی سلیقه و زیبایی شناسی مشترک در جهان روبرو هستیم. آنها می گویند به دلیل کاهش تفاوت در روش زندگی ، مردم جوامعی با فرهنگ ها، خاستگاهها و موقعیت های متفاوت جغرافیایی،اقتصادی و اجتماعی، می توانند نیازها و سلایق یکسان داشته باشند.

به نظر می رسد تمرکز بر ویژگیها و هویت ملی یا محلی و استفاده از عناصر شناخت شاهی بومی و سنتی، زمانی در طراحی ها و به ویژه در طراحی بسته بندی لزوم پیدا می کند، که خود محصول جنبه ای از خصوصیات ملی یا دستی داشته باشد. هر بسته ای که تدارک دیده می شود باید با مخاطبین ارتباط برقرار کند. در ساخت و طراحی بسته بندی باید پیامهایی نهفته باشد تا هویت واقعی کالا را برای مخاطبین و خریداران آن آشکار سازد. این پیام ها، در واقع پیام تولید کننده ی کالا به مصرف کنندگان آن است. ارتباط مردم با بسته بندی و کالا، از میان پیام های مختلف، بیش و پیش از هرچیز از طریق سه پیام اصلی و بنیادی برقرار می شود. نخست آنکه درون بسته چیست ؟ دیگر آنکه کمیت و کیفیت محتویات بسته کدام است؛ سوم آنکه، تولید کننده یا حمایت کننده ی محصول چه کسی است. بدون مشخص کردن این سه نکته اساسی، هویت تعریف شده برای کالا، ارتباط با خریداران و تأثیر بر آنان ضعیف و ناقص خواهد بود .

هر بسته بندی و قیمت جعبه مقوایی ، سه پیام اصلی و بنیادی را باید منتقل کند: نخست مشخص کردن محتوی بسته، دوم کمیت و کیفیت آن و نهایتا تولید کننده یا حمایت کنندهی کالا این پیام ها حداقل نکاتی است که مخاطبین باید از طراحی بسته بندی درک کنند. بقیهی پیام ها به نوعی زیر مجموعه و در حاشیه ی این سه قرار می گیرند. در یک طراحی مؤثر باید تصمیم گرفته شود که کدام یک از این سه پیام اصلی و بنیادی، با تأکید بیشتری مطرح گردد.
محتوي درون بسته، پیش از هر چیز باید برای کسی که آن را می بیند مشخص و آشکار شود. هرچند یکی از وظایف اولیه ی بسته بندی پوشاندن و محافظت محتوی از عوامل بیرونی است، اما چنانچه مصرف کننده درنیابد درون بسته ای چیست به خرید آن اقدام نخواهد کرد. بنابراین نشان دادن محتوی بسته بندی به هر طریق ممکن یکی از ضروری ترین و پراهمیت ترین وظایف بسته بندی است. و خریدار باید بتواند بیدرنگ تشخیص دهد به چه نگاه می کند تا از طریق شناخت محتوی پی ببرد که آن بسته به چه کار می آید و چه افرادی می توانند از آن بهره ببرند. این اطلاعات ممکن است به صورت نوشتاری یا از طریق شکل ظاهری بسته یعنی فرم و طرح بسته بندی ارائه شود.

جهت گرفتن قیمت جعبه مقوایی و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید :

برای تماس کلیک کنید - 02177615778

برای تماس کلیک کنید - 02177619027