ورق سازی کارتن یکی از بخش های مهمی می باشد که مرحله ای حساس در طراحی و ساخت کارتن است. کارتن سازی امروزه یکی از صنایع مهم به شمار می رود که برای بسته بندی کردن محصولات به کار می رود. بسته بندی کردن هم برای محافظت از کالاها انجام می شود و هم برای تبلیغات و معرفی نام برند و شرکت سازنده به کار می رود.
در نتیجه بسته بندی شکل و شمایل متفاوتی برای خودش نسبت به گذشته گرفته است. اما در فرآیند تولید کارتن و استفاده آن یک سری مراحلی وجود دارد که ورق سازی از جمله آن هاست. در ادامه نکاتی را در مورد آن به شما در مرکز تولید انواع کارتن مسترپک به شما می گوییم پس با ما همراه باشید.

برای خرید کارتن در ابعاد و طرح دلخواه با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

اهمیت کارتن

بسته بندی کارتن در حال حاضر همه چیز را در مورد آن ها متفاوت کرده است. زمانی که شما به نحو احسن بسته بندی را انجام دهد، می توانید از کارتن های متفاوت استفاده کنید. از پر کاربردترین کارتن هایی که در حال حاضر وجود دارد می توان به جعبه لمینتی، جعبه مقوایی، هارد باکس و … اشاره کرد. بسته بندی کردن نقش زیادی در محصولات می گذارد. شما می توانید با بسته بندی های زیبا با کارتن لمینتی و هاردباکس، تاثیر زیادی برای فروش تان داشته باشید. چون که بسته بندی های زیبا در نگاه اول نظر مشتریان را جلب می کنند و فاکتور مهمی در تبلیغات می باشند.

 

اهمیت کارتن
اهمیت کارتن

 

 

نگاهی به ورق کارتن

ورق سازی کارتن شامل ساخت ورق و تولید آن می باشد. کاغذ به تنهایی یک محصول است، اما نمی توان از کاغذ ورق را ساخت، اما مواد اولیه که برای ساخت هر کدام به کار می روند یکی هستند که در ورق سازی به کار می روند. فلوت در ورق سازی نقش مهمی دارد در ادامه انواع فلوت را به شما می گوییم.

فلوت کارتن چیست

فلوت کارتن، به کاغذ موج داری گفته می شود که در بین لایه های مسطح کارتن قرار دارد. موج دار بودن آن ها به نوعشان بستگی داشته؛ اما به صورت کلی به انواع A,B,C,D,E,F طبقه بندی می شوند که هر یک برای یک جنبه از تولید کارتن به کار می روند.

فلوت A: معمولا بین 105-125 کنگره در هر متر از ورق است که بیشتر برای اجسام حساس و شکننده مثل لوازم برقی و لوازم خانگی به کار می رود. کارتنی که به استفاده از این فلوت تولید شده باشد می تواند تا 15 کیلوگرم وزن را تحمل کند.
فلوتB: یکی از انواع فلوت مناسب در کارتن های مختلف است که قدرت ضربه گیری بالایی دارد و می تواند تا 13 کیلوگرم را هم تحمل کند.
فلوت C: دندانه های این فلوت از مقاومت کمتری نسبت به دو مدل گفته شده برخوردارند؛ اما با این وجود کاربردهای خیلی گسترده ای دارند و می توانند تا 13 کیلو گرم را تحمل کنند.
فلوت E: اگر به جعبه های کفش دقت کرده باشید از این مدل فلوت برای تولید آن ها استفاده می کنند؛ چون که مقاومت زیادی در مقابل فشار و آسیب های بیرونی دارد.
فلوت F: از این فلوت در کارتن سازی خیلی استفاده نمی شود؛ چرا که مقاومت پایینی دارد. اما معمولا برای لوازم آرایشی و بهداشتی و اسپری ها به کار می رود. فلوت های این کارتن ها و جعبه های محصولات گوناگون است و تنها از کارتن های سه تا 5 لایه برای آن ها می توان بهره گرفت چون که ترکیب دو فلوت مقاومت خوبی به بسته بندی می دهد و آن را برای محافظت از محصولات سنگین محافظت می کند.

انواع ورق کارتن

ورق سازی کارتن با توجه به مدل های مختلفی صورت می گیرد. از آن جایی که کارتن ها امروزه انواع گوناگونی دارند می توان ورق های متفاوتی را هم برای آن ها در نظر داشت که از جمله آن ها به ورق کارتن دولایه یا سینگل فیس، سه لایه، چهار لایه، پنج لایه و هفت لایه اشاره کرد که عموما از هفت لایه به کمی استفاده می شود.
هر چه تعداد لایه های کارتن بیشتر باشد ورق آن مقاوم تر بوده و استقامت آن بیشتر است، ترکیب بندی کارتن ها عموما به وسیله کارشناسان کارتن سازی با اطلاعات مخصوصی مانند وزن، نوع و ابعاد انجام می شود که تا بسته بندی مناسبی برای محصولاتی استفاده شود.
کارتن های سه لایه و پنج لایه جزء پر فروش ترین و پر کاربرترین ها هستند که کارتن های سه لایه عموما با استفاده از فلوت های B و C تولید می شوند که از مقاوت زیادی برخوردار بوده و از کالاها در برابر آسیب ها به خوبی محافظت می کنند. کارتن های 5 لایه مقاوت بیشتری نسبت به سه لایه ها دارند؛ چون که در تولید آن ها دو لایه فلوت به کار رفته است. این مدل کارتن ها برای محصولات حساس که درصد شکستگی آن ها بسیار زیاد است به کار گرفته می شود.

 

انواع ورق کارتن
انواع ورق کارتن

 

قیمت ورق کارتن

قیمت ورق کارتن با توجه به عوامل مختلفی در نظر گرفته می شود؛ اما نقش مهمی در فرآیند تولید کارتن برعهده دارد. برای تولید کنندگان و کارخانجات کارتن سازی ورق کارتن جزء فاکتورهای مهم در تعیین هزینه هاست.
قیمت ورق کارتن مشخص نیست و شما می توانید در دو بازه زمانی، شاهد قیمت های متفاوتی باشد. قیمت آن با توجه به نوسانات بازار، میزان سفارش شما و … تعیین می شود، پس بهتر است پیش از انجام هر کاری، لیست قیمت روزانه را دریافت کنید.

 

قیمت ورق کارتن
قیمت ورق کارتن

 

مجموعه کارتن سازی معتبر

مسترپک یکی از مجموعه های معتبر در زمینه کارتن سازی می باشد که انواع کارتن اعم از جعبه لمینتی، جعبه مقوایی، هاردباکس و … را طراحی و تولید می کند. مسترپک با با سال ها سابقه بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت در پخش عمده کارتن در اختیار مشتریان قرار می دهد.

برای خرید کارتن در ابعاد و طرح دلخواه با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

سوالات متداول

ورق کارتن چیست؟ ورق کارتن مهم ترین بخش آن است که مدل های مختلف کارتن و کیفیت آن به ورق بستگی دارد.
پر فروش ترین مدل های کارتن کدام اند؟ کارتن لمینتی، هاردباکس و جعبه مقوایی
قیمت ورق کارتن چگونه محاسبه می شود؟ با توجه به نوسانات بازار و تعداد سفارش مشتریان.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!