این روزها بسته بندی های مختلف با از زندگی روزمره افراد گره خورده است. صنایع بسته بندی اهمیت ویژه ای در اقتصاد دارد و یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که نشان می دهد یک محصول از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد نحوه بسته بندی و کارتن آن است. بسته بندی محصولات مختلف ارتباط مستقیمی با کارتن سازی و جعبه سازی دارد. در این میان جعبه مقوایی یکی از رایج ترین نوع جعبه های مورد استفاده در بسته بندی محصولات می باشد.

جعبه مقوایی همان طوری که از نام آن مشخص است از مقوا ساخته می شود و ضخامت های مختلف از مقوا در ساخت جعبه بکار می رود. حالت کلی جعبه مقوایی ها معمولاً به صورت مکعب مانند می باشد که طراحی متفاوتی دارند. ضخامت مقوایی که در یک جعبه بکار می رود با توجه به نوع محصول انتخاب می شود.

برای مشاوره و خرید جعبه مقوایی دلخواهتان با شماره های زیر تماس بگیرید ( حداقل سفارش : 1000 عدد )

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

جعبه هایی که بیشتر جنبه تزئینی دارند و برای جذابیت یک محصول استفاده می شوند معمولاً با محصولاتی که شرایط خاصی دارند و کیفیت آن ها باید حفظ شود متفاوت هستند. جعبه مقوایی یکی از مهم ترین جنبه هایی است که برای بسته بندی محصولات مختلف به شمار می رود. این روزها بیشتر کالاهایی که در اطراف ما وجود دارند و در فروشگاه ها آن ها را می بینیم همگی توسط آن بسته بندی شده اند، به همین دلیل است که مقوا در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی اهمیت زیادی دارد.

یکی از کاربردهای جعبه مقوایی بسته بندی مواد غذایی می باشد. جعبه های حمل میوه، مواد خوراکی، بستنی و دارو همگی توسط جعبه مقوایی ها بسته بندی می شوند. همچنین در زمینه بسته بندی تولید پوشاک از جعبه مقوایی استفاده می شود. زیرا این جعبه ها طوری طراحی می شوند که کیفیت محصول را حفظ می کنند و باعث جذابیت ظاهری آن می گردند.

از جعبه مقوایی ها برای جعبه های کادو و هدیه و همچنین وسایل تزئینی استفاده می شود. برای جعبه های فست فودها و ساندویچ و همچنین پیتزا نیز کاربرد دارد، زیرا ساختار آن به گونه ای است که کیفیت غذاها را کاملاً حفظ می کند و طراحی گرافیکی آن ها قابلیت بالایی دارد. جعبه هایی که برای فست فود استفاده می شود معمولاً ضخامت زیادی ندارند. از دیگر کاربردهای جعبه مقوایی می توان به بسته بندی وسایل منزل، لوازم یدکی خودرو، اسباب بازی کودکان اشاره کرد.

همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی توسط این جعبه ها بسته بندی می شود. قیمت جعبه مقوایی با توجه به ضخامت آن تعیین می گردد. جعبه هایی که نازک هستند و طراحی های ساده دارند قیمت ارزان تری نسبت به جعبه های تزئینی با ضخامت بیشتر که بر روی آن ها از خطوط برجسته استفاده شده اند دارند. تمام این مسائل و نکات در قیمت این جعبه ها تاثیر فراوان دارد.

 

"چاپ

 

چاپ جعبه مقوایی به چه صورت است

همان طور که گفته شد طراحی یک جعبه درست می تواند در جذب مشتریان تاثیر فراوانی داشته باشند. در چاپ و طراحی جعبه مقوایی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می توان آن ها را به فرم دلخواه مشتریان تغییر داد و ساخت. چاپ این نوع جعبه ها به کمک دستگاه های چاپ افست و فلکسو استفاده می شود. به کمک این دستگاه ها می توان به راحتی طرح های مختلف را روی مقوا پیاده سازی کرد.

برای این که یک جعبه بتواند به خوبی یک محصول را معرفی نماید ابعاد جعبه اهمیت زیادی در ساخت آن دارد. استفاده کردن از گرماژ مقوای مناسب نیز در تولید موفق یک جعبه مؤثر می باشد. تعرفه قیمت چاپ این جعبه ها به موارد زیادی بستگی دارد. نوع تکنیکی که برای چاپ جعبه استفاده می شود و همچنین گرماژ مقوایی که برای آن به کار می رود دو تا از موارد مهم در قیمت جعبه هستند.

علاوه بر این ها تعداد رنگ های چاپی و همچنین به کار بردن فرایندهایی مثل: برجسته سازی نیز در قیمت آن تاثیر فراوان دارند. تیراژ و تعداد جعبه هایی که باید تولید شوند نیز باعث در قیمت آن مؤثر هستند. امروزه تولید کنندگان جعبه مقوایی زیادی درحال فعالیت هستند که می توان به آن ها مراجعه کرد.

همچنین این تولید کنندگان دارای سایت هایی می باشند که خدمات آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار می دهند و تولید کنندگان به راحتی می توانند به صورت آنلاین جعبه های خود را سفارش دهند. تولید کنندگانی که برای اولین بار می خواهند برای محصول خود جعبه سفارش دهند و یا طراحی کنند بهتر است با کارشناسان انجام این کار مشاوره هایی داشته باشند.

ویژگی های یک جعبه مقوایی با کیفیت و مناسب

داشتن جعبه مناسب برای یک کالا می تواند تاثیر زیادی در فروش آن داشته باشد. معمولاً بسته بندی یک کالا نشان دهنده کیفیت و هویت تولید کننده آن می باشد. اصولا محصولاتی که کیفیت خوبی ندارند دارای بسته بندی نامناسبی نیز هستند. بنابراین یک جعبه مناسب که به خوبی تولید شده باشد می تواند تاثیر زیادی در فروش محصول داشته باشد. آنچه به تولید کنندگان کمک می کند تا بتواند یک جعبه مناسب سفارش دهند دانستن ویژگی های جعبه مقوایی است. جعبه مقوایی مناسب می باشد که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در زمان جابه جایی کالاها هیچ آسیبی به آن ها وارد نکند و کاملاً شکل خود را حفظ نماید.

 

"ویژگی

 

یک جعبه مقوایی خوب کاملاً متناسب با اندازه و وزن کالا ساخته می شود به طوری که بتواند وزن آن را به خوبی تحمل کند. به کار بردن چسب باکیفیت در ساخت جعبه از ویژگی های مهم آن است. چسب باید طوری باشد که در مقابل رطوبت مقاومت کافی از خود نشان دهد و ساختار جعبه را حفظ نماید. جعبه ها باید به گونه ای تولید شوند که از روی آن ها بتوان به ماهیت کلی کالا پی برد.

ویژگی دیگر آن این است که کار کردن با آن برای مشتری راحت باشد یعنی مشتری بتواند به آسانی آن را باز و بسته نماید. حمل و نقل آسان و قابل بازیافت بودن از ویژگی های خوب دیگر می باشد علاوه بر این ها به راحتی بشود آن ها را نگهداری کرد و نیاز به جعبه ی دیگری نباشد.

برای مشاوره و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید ( حداقل سفارش : 1000 عدد )

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!