این روزها جعبه ها و بسته بندی های مختلفی برای کالاها طراحی می شوند. هدف از بسته بندی یک کالا محافظت از آن و معرفی آن کالا به مشتریان می باشد. بسته بندی های مناسب زیادی در بازار وجود دارد که باعث پرفروش شدن یک محصول شده اند. در میان جعبه های متفاوت جعبه لمینت یکی از محبوب ترین نوع آن ها می باشد که تفاوت زیادی با دیگر بسته بندی ها دارد و همین تفاوت باعث شده تا تولیدکنندگان زیادی از آن برای بسته بندی محصول خود استفاده کنند. جعبه لمینتی دارای مزایای زیادی است و به همین دلیل یکی از جعبه های پرفروش می باشد. بسته بندی کالا نسبت به سال های گذشته تفاوت های زیادی کرده است. یک بسته بندی مناسب علاوه براینکه محصول و کالا را جذاب نشان می دهد و نظر مشتریان را به خود جلب می کند باید از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه باشد.

برای خرید انواع جعبه های لمینت دلخواه با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

نمونه های جعبه لمینت :

 

نمونه های جعبه یا کارتن لمینتی - کلیک کنید

 

ویژگی خوبی که درباره جعبه های لمینت وجود دارد این است که بازیافت آن ها در محیط زیست خیلی سریع است. بسته بندی کالاها وزن سبکی دارند و قیمت آن ها خیلی مقرون به صرفه می باشد. ویژگی مثبت دیگر این جعبه ها کیفیت بالای چاپ آن ها می باشد. همچنین خدمات چاپی مختلف به راحتی بر روی این جعبه ها پیاده سازی می شود و حمل و نقل و جابجایی آن ها بسیار راحت و آسان است. جعبه لمینتی با کارتن معمولی در فرآیند آماده سازی و چاپ دارای تفاوت هایی است. تولید جعبه لمینتی به این صورت است که لایه لمینت که طرح بسته بندی روی آن چاپ شده به صورت جداگانه تهیه می گردد و بعد بر روی جعبه لمینت می شود.

در کارتن های معمولی تمام فرآیندهای چاپ روی کارتن انجام می شود. کیفیت چاپ در کارتن معمولی نسبت به جعبه لمینت خیلی پایین تر است به همین دلیل می باشد که تولیدکنندگان به دنبال این جعبه هستند. اگر بخواهیم برتری لمینت را نسبت به یک کارتن معمولی بیان کنیم به این صورت است که مقاومت زیاد جعبه، کیفیت چاپ بالای آن و دقت و ظرافت کار باعث برتری این جعبه ها شده است.

 

مراحل ساخت جعبه لمینتی

 

مراحل ساخت جعبه لمینتی

ساخت جعبه لمینت به این صورت است که از یک روند کلی پیروی می کند. انواع این جعبه ها ممکن است به روش های مختلفی تولید شوند اما همه آن ها از یک روش کلی استفاده می کند. مرحله اول تولید جعبه این است که طرح مورد نظر مشتری را بر روی جعبه پیاده سازی می نمایند. بعد از پیاده سازی طرح خط های تیغ را مشخص می کنند تا محل برش جعبه معلوم باشد. در مرحله بعدی قالبی را برای ساخت جعبه آماده می کنند. بعد از مرحله قالب نوبت به به زینک کار می رسد و چاپ جعبه شروع می شود. طرح مشتری را بر روی مقوای گلاسه که از نوع پشت طوسی می باشد چاپ می کنند و بر روی سطح آن سلفون کشی می نمایند.

بعد مقوای چاپ شده را بر روی جعبه می چسبانند و مقوا لمینت می شود و وارد مرحله دای کات و برش می شود .آخرین مرحله برای ساخت جعبه مرحله چسب خوردن و منگنه شدن است. جعبه های لمینت مرغوبیت خیلی بهتری از کارتن های معمولی دارند و چاپ شان کیفیت بالایی دارد. اگر چه قیمت این نوع جعبه ها نسبت به دیگر بسته بندی ها گران قیمت تر است ولی به دلیل کیفیتی که دارند بیشتر مورد توجه مشتریان می باشند. می توان جعبه های مختلفی را در طرح ها و اندازه های متفاوت برای محصولات سفارش داد. بسته بندی کردن یک کالا با این جعبه باعث می شود تا در فروش آن تاثیر زیادی داشته باشد.

عوامل موثر در قیمت جعبه لمینتی

معمولاً جعبه لمینت را با توجه به جنس مقوا نوع لمینت، ابعاد و روکشی که برای آن استفاده می شود قیمت گذاری می کنند. نوع لمینت ها دارای قیمت های متفاوتی هستند و لمینت سینگل فیس مقرون به صرفه ترین نوع آن ها می باشد و بعد از آن لمینت پنج لایه گران ترین نوع لمینت است. این قیمت گذاری برای جعبه های معمولی می باشد جعبه های لمینت که ساختار متفاوتی دارند و خاص تر تولید می شوند مانند جعبه های هارد باکس و فانتزی به خاطر مقاومت بالا قیمت بالاتری نیز دارند. تولیدکنندگان اگر به دنبال جعبه متفاوت و مستحکمی هستند که کیفیت خوبی داشته باشد و بتواند با ظاهر جذابش نظر مشتریان را به خود جلب کند جعبه لمینت می تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد. نوع چاپ و دستگاه چاپ این جعبه ها هیچ محدودیت رنگی ندارد و می توان هر طرحی در هر اندازه و فرمی را چاپ کرد .از این جعبه بیشتر برای جعبه های جواهرات، فست فود، کیک و شیرینی، و مواد دارویی استفاده می شود.

 

عوامل موثر در قیمت جعبه لمینتی

 

انواع جعبه لمینتی

این جعبه براساس مقوایی که در آن استفاده می شود به انواع مختلفی دسته بندی می گردد که شامل سینگل فیس، سه لایه، پنج لایه می باشد. جعبه سینگل فیس در انواع مختلفی تولید می شوند که شامل یک لایه ی چاپ شده و زیر آن به همراه دو لایه فلوتینگ می باشد. جعبه های لمینت سه لایه نیز در انواع متفاوتی هستند و در آن ها از یک لایه ی فلوتینگ استفاده می شود و سطح چاپی آن ها از یک سطح لمینت شده می باشد. جعبه های پنج لایه همان طوری که از نام آن مشخص است دارای پنج لایه می باشند که لایه چاپی آن ها روی آخرین سطح لمینت می شود.

 

انواع جعبه لمینتی

 

کارخانه های جعبه سازی زیادی هستند که امروزه در زمینه تولید این جعبه در حال فعالیت می باشند. مشتریان و تولیدکنندگان می توانند با مراجعه به این کارخانه ها و یا سایت هایی که از آن ها برای تولید جعبه مشاوره هایی بگیرند. دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی در تولید این جعبه  استفاده می شوند که از آن ها می توان به دستگاه شیتر که عملیات برش مقوا را انجام می دهد اشاره کرد. همچنین دستگاه دایکات برای چاپ روی جعبه استفاده می شود. ماشین لب چسب برای چسباندن لبه های جعبه به کار می رود.

برای خرید انواع جعبه های لمینت دلخواه با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!