کارتن لمینتی، مزایای زیادی دارد و همین امر باعث شده تا به محبوب ترین کارتن در بین مشتریان تبدیل شود. از مزایای آن می توان به آسان بودن حمل و نقل که تاثیر زیادی بر حفظ کیفیت محصول دارد اشاره کرد. علاوه بر این این نوع از کارتن ها بسته بندی بسیار جذابی دارند و می توانند تاثیر زیادی بر روی خریداران بگذارند.
نکته مهمی که درباره این نوع از کارتن وجود دارد این است که به خاطر سبک وزن بودن بازیافت آن ها خیلی راحت است. از ویژگی خوبی که درباره این نوع از کارتن ها وجود دارد این است که به خاطر بسته بندی فوق العاده ای که دارند هزینه های حمل و نقل و نگهداری محصول را تا مقدار قابل توجهی کاهش می دهند.

برای این که به طور کامل با کارتن لمینتی آشنا بشوید در این جا به توضیحی درباره لمینت اشاره می کنیم. معنای لغوی آن یعنی چسباندن و متصل کردن می باشد. از آنجایی که هر چقدر ضخامت کارتن و کاغذها افزایش پیدا کند، فرایند چاپ روی سطح آن ها نیز مشکل تر می باشد و کیفیت چاپی پایین می آید. به همین دلیل این نوع کارتن ها اختراع شده اند. در ادامه نکات مهمی را در مورد این محصول به شما می گوییم پس با مرکز فروش کارتن لمینتی مسترپک همراه باشید.

برای خرید کارتن لمینتی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

 

برای دیدن نمونه های کارتن لمینتی روی لینک زیر کلیک کنید : 

 

نمونه های جعبه یا کارتن لمینتی - کلیک کنید

 

کارتن لمینتی چیست؟

کارتن لمینتی، یک نوع پوشش پلاستیک می باشد که در صنایع مختلفی به جز کارتن سازی استفاده می شود. اولین بار در سال 1977 در سوئد این نوع کارتن ها تولید شده اند و در سال 1980 به بازار راه پیدا کردند. این روزها از این کارتن ها استفاده های مختلفی می شود و طرفداران زیادی دارند. بیشتر از آن ها برای کالاهای حساس که نیازمند نگهداری خاصی هستند استفاده می شوند. ساختار کارتن لمینتی به این صورت می باشد که از چندین لایه مختلف تشکیل شده است.

اصلی ترین لایه ضخامت بیشتری نسبت به بقیه دارد و گاهی اوقات و بر اساس سفارش مشتری از جنس پلاستیک می باشد. این لایه پلاستیکی مانع از جذب رطوبت می شود و به خوبی از محصول محافظت می کند. لایه دیگر لایه میانی می باشد که از جنس های مختلفی مثل کامپوزیت ساخته می شود. لایه رویی کار و یا لایه آخر همان لایه ای می باشد که جنبه تزئینی دارد و چاپ می شود. معمولاً کارتن لمینتی پنج لایه برای صادرات و بسته بندی های خاصی استفاده می شوند. کارتن های پنج لایه جزو کارتن های لوکسی می باشند که نسبت به بقیه قیمت بالاتری دارند.

 

کارتن لمینتی چیست؟
کارتن لمینتی چیست؟

 

انواع کارتن لمینتی

لمینت، نقش مهم و پر رنگی در کارتن سازی دارد و چاپ آن هم در فروش و کیفیت محصول خیلی تأثیرگذار می باشد. برای ساختن این نوع از کارتن ها از یک لایه ی چاپی استفاده می کنند که بعد از چاپ شدن روی کارتن چسبانده می شوند. در داخل کارتن ها از لایه هایی به اسم فلوت نیز استفاده می شود که به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و باعث شکل دادن به کارتن هستند. این نوع از کارتن ها براساس تعداد لایه و ضخامتی که دارند به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. کارتن لمینتی دو لایه بیشتر برای محصولاتی استفاده می شوند که سبک هستند و احتیاج به مراقبت خاصی ندارند. کارتن های سه لایه کارتن هایی می باشند که همانند نوع اول برای کالاهایی به کار می روند که سبک وزن هستند و نیاز به مراقبت خاصی ندارند.
کارتن پنج لایه در واقع کارتن های صادراتی می باشند که ساختار آن ها نسبت به دو نمونه قبلی متفاوت است و از پنج لایه تشکیل می شوند. این کارتن ها مقاومت بسیار بالایی دارد و از موادی ساخته می شوند که ضد رطوبت هستند و به خوبی از محصول مراقبت می کنند. فرآیند چاپ برای کارتن های لمینتی به این صورت است که از ماشین آلات مخصوص برای این کار استفاده می شود و به کمک دستگاه چاپ افست بر روی کارتن می چسبانند.

 

انواع کارتن لمینتی
انواع کارتن لمینتی

 

از مزیت های اصلی این نوع کارتن ها می توان به دوام و استحکام بسیار بالای آن ها اشاره کرد. همچنین دقت چاپ روی این کارتن ها بسیار بالا است و کیفیت مرغوبی دارند. این نوع از کارتن ها در مقایسه با کارتن های معمولی جذابیت بسیار بالایی دارند و کار نهایی کار فوق العاده و زیبا می باشد که روی روند جذب مشتری برای کسب و کارها هم تاثیر گذار است.
کاربرد اصلی آن ها در بسته بندی قطعات نیمه سنگین نیز می باشد و تاثیر زیادی در فروش محصولات دارد. به راحتی قابل حمل و نقل هستند و می توان در تبلیغات محصولات از آن ها استفاده های زیادی کرد.

مراحل کارتن سازی لمینتی

اگر بخواهیم نگاهی به مراحل تولید این نوع از کارتن ها بیندازیم به این صورت است، طرحی را که مدنظر مشتری می باشد را روی ورقه های گلاسه چاپ می کنند بعد از چاپ کردن، طرح خط تیغه کارتن را طراحی می کنند و قالب کارتن را می سازند.
پس از ساختن قالب کارتن زینک را تولید می کنند و پستر را چاپ می کنند. در صورتی که مشتری سفارش سلفون داده باشد بر روی آن سلفون نیز استفاده می کنند و عملیات لمینت کارتن را انجام می دهند. بعد از انجام این کار، کارتن را دایکات و تیغ می زنند و در صورت نیاز آن را منگنه می کنند و بعد از طی کردن تمام مراحل کارتن را بسته بندی می کنند و برای مشتری ارسال می نمایند. ماشین آلاتی که در تولید این نوع از کارتن ها به کار می رود در دو دسته سرد و گرم هستند.

 

مراحل کارتن سازی لمینتی
مراحل کارتن سازی لمینتی

 

برای کارتن های سه لایه و پنج لایه دستگاه سرد به کار می رود و در تولید کارت های ویزیت، بروشور و منوی رستوران ها از دستگاه گرم استفاده می کنند. قیمت آن ها نیز با توجه به وزن، ابعاد کارتن، نوع کاغذ و فلوتی که در آن به کار می رود تعیین می شود. بیشتر کارخانه های تولید کارتن به صورت اینترنتی و آنلاین نیز سفارش ثبت می کنند و مشتریان به راحتی می توانند کارتن مورد نیاز خود را در هر شهری که هستند سفارش دهند.

برای خرید کارتن لمینتی با شماره های زیر تماس بگیرید : 

 

برای تماس کلیک کنید - 02177619027

 

برای تماس کلیک کنید - 09123792220

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!